بسیاری از خانم‌ها گرچه سال‌هاست ابروهایشان را برمی‌دارند تا زیباتر به نظر برسند، اما به‌دلیل آن‌که برخی نکات را نمی‌دانند دچار مشکل می‌شوند. مشکلاتی که از تحمل درد بیشتر هنگام چیدن موهای اضافه ابرو شروع می‌شود و تا بد جلوه کردن ابروها به جای زیبا شدن ادامه پیدا می‌کند. برای این‌که مشکلات مذکور را […]

 تصویر آنچه باید از برداشتن ابرو بدانید

بسیاری از خانم‌ها گرچه سال‌هاست ابروهایشان را برمی‌دارند تا زیباتر به نظر برسند، اما به‌دلیل آن‌که برخی نکات را نمی‌دانند دچار مشکل می‌شوند.

مشکلاتی که از تحمل درد بیشتر هنگام چیدن موهای اضافه ابرو شروع می‌شود و تا بد جلوه کردن ابروها به جای زیبا شدن ادامه پیدا می‌کند.

برای این‌که مشکلات مذکور را نداشته باشید نکات ذیل را هنگام آرایش ابروها مد نظر قرار دهید:

* همیشه قبل از برداشتن ابروهایتان دوش بگیرید. دوش گرفتن علاوه بر این که باعث لطافت پوستتان می‌شود سبب زدودن کثیفی‌ها و آلودگی‌ها از میان ابروها شده، کار برداشتن و چیدن موهای اضافه را نیز به‌دلیل نرم شدن آنها آسان‌تر می‌کند.

* از به کار بردن لوازم آرایشی بدون کیفیت خودداری کنید. موچینی که دو سر آن بخوبی روی هم نمی‌نشیند، آینه‌ای که به‌دلیل کدر و مات بودن یا نداشتن ویژگی محدب نمی‌تواند

رشته‌های موی ابرویتان را به طور واضح منعکس کند‌ و خلاصه هر چیزی که شما را هنگام آراستن ابروها به دردسر می‌اندازد، همگی هم خسته‌تان می‌کند هم نتیجه کار را چنان که می‌خواهید به انتها نمی‌رساند.

* بعضی افراد پس از ساعت‌ها کلنجار رفتن با ابروهایشان آخر سر وقتی نتیجه کارشان را نگاه می‌کنند چهره در هم می‌کشند و کلافه و خسته از جلوی آینه برمی‌خیزند چون یک کار ساده را ابتدای چیدن موهای اضافه انجام نداده‌اند: شانه کردن ابروها.

پیش از برداشتن ابرو حتما آنها را به جای شانه‌های معمولی با برس مخصوص ابرو یا حتی یک مسواک تمیز و بهداشتی به سمت مناسب شانه کنید تا پس از اتمام کار، جاهای خالی‌شده اشتباهی، مجبورتان نکند موهای دیگری را بچینید و ابروهایتان بیش از حد باریک شود.

* در قدیم که امکانات آرایشی محدود بود خانم‌ها برای اصلاح صورت خود و خلاصی از دست موهای زائد روی صورتشان به بند انداختن متوسل می‌شدند اما اکنون گرچه اوضاع فرق کرده با این حال بسیارند کسانی که همچنان به همین روش از شر موهای زائد خلاص می‌شوند.

این کار پوست را تهدید می‌کند و در واکنش به آن قرمزی و التهاب و سختی بیشتری را تجربه خواهید کرد.

یک دوش کوتاه مدت باعث نرمی پوست و مو می‌شود و با استفاده از موچین و وسایل با‌کیفیت راحت‌تر می‌توانید صورت خود را اصلاح کرده، موهای زائد را بچینید.

* دقت کرده‌اید چرا اغلب خانم‌های مسن ابروهای باریکی دارند؟ یک دلیل آن این است که هنگام آرایش ابروهایشان بیش از اندازه موهای دور و اطراف ابرو را برداشته‌اند

و از آنجا که به مرور زمان کشیدن موها سبب خارج شدن پیاز مو در این نواحی می‌شود دیگر جای آن پر نشده و مجبور شده‌اند همواره برای نظم دادن به کناره‌های ابرو مجدداً آن را باریک و باریک‌تر کنند.

هنگام آرایش ابروها زیاده‌روی نکنید تا در صورت تمایل بتوانید به مدل ابروهایتان تنوعی مناسب بدهید.

منبع :جام جم