به مناسبت ثبت جهانی شهر یزد و معرفی ظرفیت های این استان، شب فرهنگی یزد به مدت دو روز در برج میلاد تهران برگزار خواهد شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، با جهانی شدن شهر یزد فعالیت فرهنگی بزرگی در قالب نمایشگاه و شب فرهنگی یزد […]

به مناسبت ثبت جهانی شهر یزد و معرفی ظرفیت های این استان، شب فرهنگی یزد به مدت دو روز در برج میلاد تهران برگزار خواهد شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، با جهانی شدن شهر یزد فعالیت فرهنگی بزرگی در قالب نمایشگاه و شب فرهنگی یزد در تاریخ 14 و 15 شهریورماه سال جاری در برج میلاد تهران برگزار خواهد شد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این باره گفت: هدف از برگزاری این برنامه شناسایی یزد، تشویق فرصت های سرمایه گذاری و ایجاد بسترهای اقتصادی است.

دانش یزدی خاطرنشان ساخت: مهم ترین هدف این اداره کل موضوع جهانی شدن شهر یزد و شناسایی به تمامی ایرانیان با این رویداد بین المللی است که پایگاه میراث جهانی بافت تاریخی یزد با ارائه پرونده ثبت جهانی یزد در قالب کلیپ و بروشور انجام خواهند داد و نیز معرفی دستاوردها و ظرفیت های سه گانه است.

وی در ادامه خاطر نشان ساخت: برگزاری کارگاه تولید و فروش صنایع دستی، نمایشگاه سوغات و معرفی فرهنگ دارالعباده در گذر تاریخ و چاپ و رونمایی از تمبر یادبود ثبت جهانی از دیگر اهداف برگزاری این شب فرهنگی است.