مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت:طرح «تابستانه کتاب» در ١٨کتاب‌ فروشی عضو این طرح در استان یزدآغاز به کار کرد. علی غیاثی ندوشن با بیان اینکه  طرح «تابستانه کتاب» با شعار «این چنین دوست کتاب است از او دست مدار»  در بازه زمانی یک ماهه از ١٥مرداد تا ١٥شهریور در کتابفروشی‌های عضو اجرا […]

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت:طرح «تابستانه کتاب» در ١٨کتاب‌ فروشی عضو این طرح در استان یزدآغاز به کار کرد.

علی غیاثی ندوشن با بیان اینکه  طرح «تابستانه کتاب» با شعار «این چنین دوست کتاب است از او دست مدار»  در بازه زمانی یک ماهه از ١٥مرداد تا ١٥شهریور در کتابفروشی‌های عضو اجرا می‌شود ، افزود :  علاقه‌مندان و خریداران کتاب با همراه داشتن کارت ملی، می‌توانند  در کتاب فروشی‌های عضو این طرح از تخفیف ۲۰ تا ۲۵ درصدی خرید کتاب در این طرح تا سقف یکصد هزار تومان استفاده کنند.

وی ادامه داد:در طرح تابستانه کتاب ٢٠درصد تخفیف برای کتاب‌های عمومی و ٢٥درصد تخفیف برای کتاب‌های کودکان و نوجوانان در نظر گرفته شده است.

وی رونق بخشیدن به بازار کتاب و ترویج کتابخوانی را از ویژگی های اجرای این طرح برشمرد و گفت: سقف خرید کتاب برای دریافت این تخفیف برای هر نفر صد هزار تومان و برای هر کتابفروشی دو میلیون تومان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد اظهار داشت: طرح‌های عیدانه ، تابستانه ، پاییزه و زمستانه کتاب از جمله طرح هایی است که در دوره مسئولیت دکتر سیدعباس صالحی بعنوان معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ارائه یارانه به کتابفروشان این فرصت را ایجاد می‌کند تا خریداران کتاب‌های خود را با تخفیف خریداری کنند وقدم جدیدی برای توسعه فرهنگ کتابخوانی در کشور محسوب می شود.