با پیشنهاد دادگستری شهرستان میبد به شورای فرهنگ عمومی این شهرستان و با تأیید اتاق فکر این شورا، طرح منبر مکاسب در شهرستان میبد اجرا خواهد شد.

بام میبد : به نقل از وب سایت دادگستری استان یزد ؛ رئیس دادگستری شهرستان میبد با اعلام این مطلب، گفت: این طرح با هدف آگاه سازی مردم و كاهش دعاوي تجاري آنان پیگیری و دنبال می شود.

حسین دهقانی از اجرای این طرح توسط یک روحانی آشنا به مباحث فقهی مرتبط با تجارت خبر داد و افزود: این روحانی ضمن آسيب شناسي دعاوي تجاري با انتقال تجارب در دعاوي خرد تجاري، از طريق منبرهاي تخصصي مكاسب، مباحث فقهي- شرعي و حقوقي تجار و كسبه در جهت اعتلای آگاهی های عمومی و حقوقی جامعه گام خواهد برداشت.

وی با اشاره به اینکه اجرای این طرح در مسجد شهرک صنعتی شهرستان خواهد بود، اظهار کرد: روش ها و رفتارهاي نامناسب در حوزه تجارت در این دوره مورد نقد و بررسی قرار می گیرد و استقبال فراگیر و نتایج ارزشمند از اجرای این طرح مورد انتظار است.

این مقام قضایی، اين طرح را طرحی بازسازي شده از فرهنگ هاي اصيل اسلامي دانست و بیان کرد: استفاده از تعالیم آسمانی اسلام و حرکت در جهت آموزه های دقیق آن بدون تردید عامل تحقق یک جامعه پویا، رو به رشد و رو به تعالی را رقم خواهد زد.

رئیس دادگستری شهرستان میبد، تمسک به آموزه های اعتقادی اسلام راستین و اجرای تعالیم دقیق دینی را حرکتی اثر گذار در پیشگیری از وقوع جرم ذکر کرد و گفت: برای فائق آمدن بر جرائم مرتبط با حوزه تجارت، تمسک به آموزه های دینی مرتبط با خرید و فروش با عنوان مکاسب به طور قطع راهگشا خواهد بود و این اقدام می تواند به عنوان الگویی برای پیشگیری از وقوع جرم و آسسیب های اجتماعی در دیگر موضوعات نیز مد نظر قرار گیرد.

شایان ذکر است اجرای این طرح با تصویب آن پس از تشريح طرح توسط رئيس دادگستري شهرستان میبد در جمع اعضاي اتاق فكر شورای فرهنگ عمومی این شهرستان شروع و از حمايت مستقيم امام جمعه این شهرستان برخوردار است.