آموزش دوخت کت و سارافون به روش مولر

  آیا شما دوست دارید لباسی با این مدل کت و سارافون بدوزید ومهارت خود را با دوخت این مدل لباس زیبا و شیک افزایش دهید پس بهتره با این آموزش از سایت بانو آنلاین  همراه باشید .دوخت این مدل لباس سخت نیست فقط کمی دقت می خواهد که اون را هم حتما شما دارید پس […]

 

آیا شما دوست دارید لباسی با این مدل کت و سارافون بدوزید ومهارت خود را با دوخت این مدل لباس زیبا و شیک افزایش دهید پس بهتره با این آموزش از سایت بانو آنلاین  همراه باشید .دوخت این مدل لباس سخت نیست فقط کمی دقت می خواهد که اون را هم حتما شما دارید پس بدون معطلی مراحل آموزش دوخت را دنبال می کنیم .

آماده سازی قسمت جلو

ابتدا قد کت را ۵ سانتی‌متر کوتاه کنید. نقطه R تا R و E تا E مساوی ۵ سانتی‌متر است. از نقطه G تا E مساوی ۲ سانتی‌متر (دکمه خور) است. از نقطه E تا G و G تا F و F تا S را بچینید. سپس پنس بزرگ سرشانه را ببندید تا به پنس بزرگ کمر انتقال پیدا کند. از نقطه Z تا Z مساوی ۱۰ تا ۱۲ سانتی متر مشخص کنید.

روی هلال یقه، نقطه P مساوی (یک دوم) فاصله A تا B است. فاصله B تا B مساوی ۱ سانتی‌متر است.

نقطه A را به نقطه B با یک خط صاف به هم متصل نمایید و خط AB را امتداد دهید. فاصله B تا D مساوی هلال یقه پشت (گشاد شده) هلال TG است. از نقطه D، ۱ سانتی‌متر پایین بروید تا نقطه C مشخص شود (D تا C 1 سانتی‌متر است).

اندازه C تا E مساوی ۵/۳ سانتی‌متر است. B تا N مساوی C تا E است. نقطه E را به N و سپس به نقطه P و Z به طور منحنی طراحی کنید. از خط لبه پنس نقطه J 5/2 سانتی‌متر به سمت راست اندازه بزنید تا نقطه ˝P مشخص شود. از نقطه J 5/2 سانتی‌متر به سمت چپ اندازه بزنید تا نقطه P مشخص شود.

روی خط کمر در تقاطع خط مرکزی جلو نقطه ˝A را مشخص کنید.

فاصله ˝A تا A 4 سانتی‌متر است. فاصله A تا K مساوی ۲ سانتی‌متر است.

هلال یقه را از نقطه P تا نقطه K به نرمی طراحی کنید. دو پنس ۶/۰ میلی‌متری روی این هلال رسم کنید و آنها را ببندید و سپس هلال یقه را ترسیم نمایید (شکل مرحله ۱).

 

نقاط موازنه وصل برش‌ها، خطوط راستای پارچه و نقطه Ae را روی الگو مشخص نمایید. برش‌ها را جدا کنید (شکل مرحله ۲).

آموزش-دوخت-کت-و-سارافون-زنانه-2015-272

 

آماده سازی قسمت پشت کت

۱-پنس حلقه آستین را به سرشانه انتقال دهید. برای این کار از انتهای پنس خطی عمود (MM) به سرشانه رسم نمایید. خط MM را قیچی کنید و پنس حلقه آستین را ببندید.

پنس در سرشانه به طول ۱۰-۸ سانتی‌متر باشد (کوتاه شود).

۲- حلقه یقه را ۱ سانتی‌متر گشاد کنید. (سانتی‌متر ۱= TT – GG مساوی ۵/۰ تا ۱ سانتی‌متر است).

۳- قد کت را ۵ سانتی‌متر کوتاه کنید. Y تا Y مساوی ۵ سانتی‌متر است.

۴- فضای داخل پنس‌ها را خالی کنید.

۵- برای رسم سجاف پشت فاصله TQ را مساوی ۵ سانتی‌متر و فاصله G تا Q را مساوی ۱۰ سانتی‌متر اندازه بزنید و سپس نقطه Q را به نقطه Q با خطی منحنی رسم نمایید.

 

 

پیراهن زیری

از الگوی پیراهن (اساس) استفاده کنید.

مقدار آزادی در کمر (یک دوم دور کمر+ ۲ تا ۴ سانتی‌متر است).

مقدار آزادی در باسن (یک دوم دور باسن+ ۳ تا ۴ سانتی‌متر است).

در قسمت پهلوها از نقطه e تا e مساوی ۱ سانتی‌متر است (حلقه آستین تنگ‌تر می‌شود).

نقطه d را در انتهای سرشانه مشخص کنید. فاصله d تا r مساوی ۱ تا ۵/۱ سانتی‌متر است.

اندازه نقطه r تا r مساوی ۵ سانتی‌متر است.

(یک دوم) فاصله n تا m را اندازه بزنید و نقطه m را مشخص کنید و یا به اندازه دلخواه از نقطه n پایین آمده و نقطه m را مشخص کنید. هلال یقه جلو rm را رسم کنید و روی این هلال پنس ۶/۰ میلی‌متر بگیرید. از نقطه r 8 تا ۱۰ سانتی‌متر مشخص کنید. (فاصله r تا o مساوی ۸ تا ۱۰ سانتی‌متر است).

از نقطه O به سر پنس (نقطه S) خطی منحنی رسم نمایید. این خط منحنی را چیده (پنس سرشانه را ببندید). داخل پنس کمر را خالی کنید و انتهای پنس جلو (نقطه H) را مشخص کنید. فاصله H تا H مساوی فاصله h تا h است.

در قسمت پشت پنس حلقه آستین را به سرشانه انتقال دهید. هلال یقه r˝m را طراحی نمایید. سپس مقدار پنسی که باقی مانده، سر پنس را به حلقه آستین منتقل کنید و آن را ببندید. پنس بزرگ کمر و پنس خط مرکزی پشت را خالی کنید.

(برای رسم سجاف یقه) m تا f و e تا f مساوی ۵ سانتی‌متر است.

فاصله ˝m تا f مساوی ۸ تا ۱۰ سانتی‌متر است.

منبع :بانو آنلاین