برگزاری همایش بزرگ «راهیان اربعین» در شهرستان میبد

به مناسبت فرا رسیدن ایام پیاده روی اربعین، اجتماع بزرگ «راهیان اربعین» به همت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی شهرستان میبد و با مشارکت اداره آموزش و پرورش و ناحیه مقاومت بسیج این شهرستان درمحل سالن سینما طوبی برگزار شد .

بام میبد : به نقل از میبد خبر، حجت الاسلام علیرضا نجیمی دبیر ستاد جبهه فرهنگی مردمی انقلاب اسلامی یزد درباره هدف برگزاری این همایش بیان داشت: هدف ما از برگزاری این همایش با شکوه بیان آثار و برکات پیاده روی اربعین برای زائرین و استفاده از تجربیات زائرانی است که در سالیان گذشته در این سفر عظیم معنوی شرکت داشته اند تا با استفاده از این تجربیات زمینه رشد و تعالی زوار را در این این سفر معنوی و با ارزش فراهم آوریم.

وی افزود: زائران در این سفر نورانی باید نکاتی را مد نظر قرار داده که با رعایت آنها از نظر بعد معنوی و مادی و مسایل امنیتی و بهداشتی زیارت بهتری برای زوار مهیا شود تا این زوار در سالهای بعد تعداد بیشتری از افراد را تشویق به این سفر معنوی کرده و باعث گسترده شدن این زیارت شوند.

دبیر ستاد جبهه فرهنگی مردمی انقلاب اسلامی یزد در مورد آمادگی برای این سفر به زوار گفت: هر سفر نیاز به آمادگی خاصی دارد بویژه مراسم با شکوه پیاده روی اربعین که چند سالی است از رونق بسیاری در نزد ایرانیان برخوردار است. با توجه به شرایط خاص کشور عراق و فرهنگ و آداب و رسوم مردم این سرزمین می طلبد که از ابعاد رفاهی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، بهداشتی، امنیتی و بعد معنوی نکاتی که دیگر زوار از سفرهای خود بدست آورده اند مد نظر قرار داد که بهترین مکان برای بیان این تجارب همین همایشها می باشد.

حجت الاسلام نجیمی برای کسب بیشتر بهره معنوی در این سفر به زوار توصیه نمود : زوار قبل از ورود به این سفر مطالعه داشته و از کتب مختلفی که در این زمینه وجود دارد استفاده کرده و خود را مهیای این سفر معنوی کنند. هرچه ما نسبت به داستان اربعین و هدف این سفر و برکاتی که از این پیاده روی برای ما حاصل می شود تحقیق و پژوهش بیشتری داشته باشیم میزان بهره و معرفتی که از این سفر با شکوه می بریم بیشتر است.

وی درباره انسجام و همدلی زوار اظهار داشت: زوار در این سفر معنوی اتحاد و همدلی بیشتر و اخلاص ویژه ای درعمل داشته باشند و در این راه نسبت به سایر زائرین خدمتگزاری داشته و خدای نا کرده در این سفر برای هم مزاحمت ایجاد نکنند. هر مملکتی آداب و رسوم خاص خود را دارد و زوار ایرانی باید مراقب باشند شان ایرانی بودن و محب اهل بیت بودن را نگه دارند و تلاش کنیم این دو ملت را که به فتنه استکبار سالیانی را با هم در ستیز بودند به برکت اخلاق و محبت قلوبشان بهم نزدیک تر شده و با این کار زمینه ساز ظهور حضرت ولی عصر(عج) باشیم.

حجت الاسلام نجیمی در پایان بیان کرد : اربعین شکوه و عظمت شیعه در جهان را نشان می دهد و باید تلاش کرد که هر سال این مراسم عظیم معنوی با شکوه و گستردگی بیشتری برگزار شود.

اجرای محمدحسن فلاح مجری سرشناس صداوسیمای مرکز یزد و پخش کلیپهای آموزشی و فرهنگی درباره راهپیمایی اربعین و توزیع بسته های فرهنگی مرتبط با موضوع این مراسم از دیگر برنامه های اجتماع بزرگ راهیان اربعین بود.