امام جمعه موقت میبد در خطبه های نمازجمعه ، با محکوم کردن اقدام شنیع ترامپ در اعلام بیت المقدس بعنوان پایتخت صهیونیست ها گفت : ترامپ رئیس جمهوری سبک مغز و تازه به دوران رسیده امریکا با این کار ، عمر رژیم صهیونیستی را کوتاه تر کرد .

بام میبد : به نقل از  میبد آدینه ، حجت الاسلام محمد اعرافی با بیان اینکه ایران اسلامی با نفوذ خود در کشورهای مسلمان و منطقه باعث حیرت و دیوانگی دشمن شده است تصریح کرد : ترامپ با این کار دروزاه های دوزخ آتش و خیزش انقلاب مسلمانان و منطقه خاورمیانه را بر روی منافع خود باز کرد و به زودی دامنش را خواهد گرفت.

ما اسرائیل را بعنوان طویله ای هم نمی شناسیم

خطیب جمعه موقت میبد افزود : ملت ما و محور مقاومت و همه مسلمانان ، داغ این اقدام شینع و کثیف ترامپ را بر دل امریکا و صهیونیست ها خواهند گذاشت .

وی گفت : ما اسرائیل را نه بعنوان یک کشور کشور ،شهر و ده و نه بعنوان جایی در این اقلیم جهانی بلکه بعنوان یک طویله ای هم نمی شناسیم .

امام جمعه موقت میبد با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در کنفرانس وحدت امت اسلامی گفت : اقدام ترامپ در معرفی بیت المقدس بعنوان پایتخت صهیونیست ها نشان عجز و ناتوانی آنهاست .

این اقدام ترامپ از روی عجز و ناتوانی است

حجت الاسلام اعرافی با بیان اینکه آنها در مساله فلسطین دستشان بسته است و راهی برای پیمودن ندارند گفت : ترامپ ناچار است دست به این اقدام بزند چرا که آنها داعش را که به وجود آوردند نابود شد و اکثر توطئه های آنها در منطقه نقش برآب شد.

عاقبت علی عبدالله صالح مثل سه هم قطارش رقم خورد

وی با اشاره به خنثی شدن توطئه خطرناک استکبار در یمن هم گفت : آنها می خواستند با قراردادن مردم مظلوم و مسلمان یمن در تنگنا ، انقلاب و خیزش یمن را در نطفه خفه کنند.

خطیب جمعه موقت میبد افزود : اما بعد از سه سال جانفشانی و ایثار مردم یمن ، علی عبدالله صالح دیکتاتور یمن برای نابودی نهضت یمن که در کنار عربستان مزدور و جیره خوار استکبار و صهیونیسم قرار گرفت ، سرانجام عاقبتش مثل سه هم قطار خود رقم خورد .

انتفاضه سوم بر علیه اسرائیل در منطقه در حال وقوع است

امام جمعه موقت میبد با اشاره به نفوذ ایران اسلامی و صدور پیام انقلاب بدون سلاح و زور در جهان گفت : خوشا به حال شما ای مردم مسلمان ایران و خانواده های شهید و جانباز ،که امروز ثمرات شیرین انقلاب خودتان را می بنید.

حجت الاسلام اعرافی یادآور شد : امروز با این اقدام ترامپ یک خیزش بزرگی در حال وقوع است که موجب قیام و انتفاضه بزرگتر بر علیه رژیم غاصب صهیونیستی خواهد شد.

امام جمعه موقت میبد با بیان اینکه عربستان و امارات خطر ایران را جدی تر از خطر اسرائیل می دانند و با چراغ سبز این دو کشور و بعضی از مرتجعین منطقه ، ترامپ دست به این اقدام زده است افزود : ملت بزرگ ایران با مشت های گره کرده و فریادهای رسا در راهپیمایی امروز مشت محکمی بر دهان استکبار و صهیونیست خواهند زد .

شورای انقلاب فرهنگی ، برای فرهنگ اصیل اسلامی در جامعه سیاست گذاری کند

وی نوزدهم آذر سالروز تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی و آغاز هفته پژوهش و فناوری را گرامی داشت .

امام جمعه موقت میبد گفت : شورای عالی انقلاب فرهنگی باید تقنین قوانین فرهنگی و سیاست های مهم در همه عرصه های پژوهشی و آموزشی ، فرهنگ جامعه را فرهنگ اصیل اسلامی قرار دهد.

وی گفت : همه قوای کشور ، مجلس ، دولت و قوه قضایئیه بازوان اجرایی برای شورای عالی انقلاب فرهنگی هستند که می توانند جامعه را از نابسمانی نجات دهند .

حجت الاسلام اعرافی پژوهش و فناوری را در موسسات آموزشی ، مدارس ، دانشگاه ها و حوزه های علمیه برشمرد و افزود : علم حقیقی وقتی است که در کنارش پژوهش باشد و باید تمام مسئولین آموزش عالی برای اعتلای امر پژوهش و تحقیق در دانشگاهها تلاش کنند.

وی 20 آذر ماه سال 60 سالروز شهید محراب آیت الله دستغیب را هم گرامی داشت و افزود : آیت الله شهید دستغیب در تمام عرصه های انقلاب حضور داشت و تمام وجودش را صرف اسلام ، انقلاب ، کشور و یاری امام و انقلاب صرف کرد .