استفاده از غذاهای فست فودی نیاز به فرهنگ‌سازی دارد

مدیر مرکز تحقیقات دیابت استان یزد با اشاره اینکه  30 درصد از دانش‌آموزان یزدی حداقل یک‌بار در هفته غذاهای فست‌فودی می‌خورند، بیان کرد : برای استفاده از غذاهای فست فودی نیاز به فرهنگی سازی است .

بام میبد : به نقل از  خبرگزاری ایسنا ؛ دکتر محمدرضا آقایی افزود :  امروزه تکنولوژی ،  زندگی‌ها را به سمت مصرف غذاهای فست‌فودی سوق داده است به طوری که  در حال حاضر بیش از 850 مغازه فست‌فود، پیتزا فروشی، ساندویجی و فلافی در یزد وجود دارد .

وی با بیان این‌که متاسفانه 30 درصد از دانش‌آموزان یزدی حداقل یک‌بار در هفته از غذاهای فست‌فودی استفاده می‌کنند، افزود: در چنین شرایطی نمی‌توان افراد را از مصرف این گونه غذاها که باعث داشتن نسلی چاق، استرسی، بی‌تحرک و فست‌فودی شدند، منع کرد .

مدیر مرکز تحقیقات دیابت یزد، با اشاره به این‌که باید با داشتن غذاهای فست فودی سالم به فرزندان خود اجازه مصرف این غذاها را داد، تصریح کرد: جشنواره سالم فود با شعار فست‌فود، اما سالم در یزد برگزار می‌شود .

وی با اشاره اینکه  مصرف غذاهای فست‌فودی نیاز به فرهنگ‌سازی دارد، اظهار کرد: نباید این گونه غذاها را به عنوان پاداش در نظر گرفت و تا جایی که امکان دارد در خانه تهیه شود .

آقایی فست‌فود دارای چربی و شیرینی کم را فست‌فود سالم دانست و خاطر نشان کرد: مصرف فست‌فودهای مضر تاثیرات منفی بسیاری را بر سلامت افراد می‌گذارد .

وی همچنین  از  برگزاری جشنواره سالم فست فود  در جمعه 24 آذرماه از ساعت 11 الی 17 در پردیس جنوب واقع در روبه روی پارک هفت تیر خبر داد و  اظهار نمود : در کنار  مسابقات، کارگاه‌های آموزشی تغذیه و آشپزی سالم، غربالگری دیابت، غرفه‌های نقاشی و برنامه اهداء جایزه ویژه دختران دبیرستانی و دانشجویان برگزار می‌شود .

این مقام مسئول افزود: کلاس‌های توجیهی و آموزشی مسابقه برای شرکت‌کنندگان در چهارشنبه 22 آذرماه ساعت 16 در محل کارخانه جنوب برگزار می‌شود .

مدیر مرکز تحقیقات دیابت یزد، با بیان این‌که فرهنگ تغذیه سالم با برگزاری این گونه برنامه‌ها از بسیاری از بیماری‌ها پیشگیری می‌کند، گفت: افرادی که تاکنون ثبت نام نکردند در صورت تمایل به شرکت می‌توانند با حضور در محل برگزاری کلاس‌های توجیهی ثبت نام کنند .