حجت الاسلام اعرافی نیاز امروز کشور را ، توجه مسئولان به مشکلات اقتصادی آنهم از راه اقتصاد مقاومتی عنوان نمود.

بام میبد : به نقل میبد آدینه حجه الاسلام اعرافی امام جمعه میبد در خطبه های امروز نماز جمعه میبد افزود: مسائل تخصصی و اعتقادی و کلامی را باید به اهلش سپرد و نباید بعضی اظهار نظرها موجب آزردگی خاطر مراجع معظم تقلید ، علمای بزرگ حوزه های علمیه و مومنین شود.

امام جمعه موقت میبد با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع روئسای مجالس کشورهای اسلامی گفت : از جمله موضوعات مهمی که مقام معظم رهبری ، روئسای مجالس کشورهای اسلامی را بر آن توجه دادند ، توجه به مسائل اصلی خود و خنثی کردن نیرنگ ها و توطئه های دشمنان بود.

حجت الاسلام محمد اعرافی توجه به مسئله فلسطین و برملا کردن دروغ های استکبار در زمینه دفاع از حقوق بشر و مبارزه با ترویسم را از دیگر تاکیدات رهبر معظم انقلاب در این نشست عنوان کرد و گفت : یکی دیگر از مباحث مهم در این رابطه این است که برخی از کشورهای اسلامی چون رژیم سفاک ، کودک کش ، حیوان صفت سعودی وهابی با خیانت به جهان اسلام مرتکب خیانت به فلسطین و دنیای اسلام می شود و امروز نزدیک 19 هزار کودک ، توسط این رژیم سفاک سعودی در یمن به شهادت رسیده اند.

وی با بیان اینکه این کارنامه مزدوران امریکایی در منطقه است تصریح کرد : اینها خائن الحرمین هستند نه خادم الحرمین !

خطیب جمعه موقت میبد توجه مقام معظم رهبری برای این قضایا را باز شدن چشم دنیای اسلام به روی فریب مزدوران امریکا و دست نشاندگان آنها در منطقه و فریب نخردن از آنها عنوان کرد .

وی گفت : ملت باید همانطور که در مقابل جنگ سخت دشمن ایستادگی می کنند باید در مقابل جنگ نرم و فضاهای مجازی دشمن هم قد علم کنند و بایستند.

نیاز امروز کشور حل مشکل اقتصادی است

امام جمعه موقت میبد با قدردانی از حضور غیرتمندانه و دارای بصیرت و شعور ملت در راهپیمایی چند روز اخیر در مقابل استکبار و اغتشاشگران اظهار داشت : اعتراض از مجاری قانونی در خصوص مشکلات ، گرانی ، تورم و بی کاری و ازدواج جوانان حق مردم است و باید مردم از مسئولین مطالبه کنند اما این مطالبات با اغتشاش راهش جداست و اسلام و قرآن و مقدسات دینی و ارزشهای انقلابی و کلامات گوهر بار و رهنمودهای مقام عظمای ولایت خط قرمز است .

مسئولان به مشکلات مردم بپردازند و مباحث تخصصی و اعتقادی را به اهل آن بسپارند

حجت الاسلام اعرافی با بیان اینکه نیاز امروز کشور توجه مسئولان به مشکلات اقتصادی آنهم از راه اقتصاد مقاومتی است گفت : مسائل تخصصی و اعتقادی و کلامی را باید به اهلش سپرد و نباید بعضی اظهار نظرها موجب آزردگی خاطر مراجع معظم تقلید ، علمای بزرگ حوزه های علمیه و مومنین شود.

نابسامانی فضای مجازی مایه تاسف است

حجت الاسلام اعرافی با اشاره به نابسامانی فضای مجازی بعد از 6 سال از تشکیل شورای عالی فضای مجازی کشور گفت : چرا شبکه ملی اطلاعات داخلی ما علیرغم قول ها و وعدهای بسیار راه اندازی نمی شود ؟

چرا باید فضاهای مجازی اغتشاش درست کن یکه تازی کنند؟

وی با اشاره به افسار گسیختگی فضای مجازی فرامرزی و استفاده اغتشاشگران در حوادث اخیر از این فضاها تصریح کرد: متاسفانه هنوز قانون مدونی در این زمینه وجود ندارد و جرائمی که از نظر اقتصادی ، سیاسی ، فرهنگی و از هم پاشیدن خانواده های اجتماعی ، گریبان گیر جامعه است و هیچ فکری برای مهار آنها وجود ندارد.

خطیب جمعه موقت میبد افزود : چرا باید پیام رسانها و فضاهای مجازی فرامرزی یکه تازی کنند و سیستم امنیتی و ملی ما را مختل کنند؟

امام جمعه موقت میبد ، تقنین قوانین از طریق دولت و مجلس را تنها راه کنترل این فضاها خواند و گفت : دولت و مجلس باید برای ایجاد پیام رسان های داخلی قدرتمند و رقابت با پیام رسان های خارجی در حفظ امنیت ملی کشور کمک کنند تا فضاهای اغتشاش درست کن و فرامرزی دشمن نتوانند کاری کنند.

بی نزاکتی ترامپ درباره ملت ها نشانه طاغوت عصر و شیطان اکبر است

حجت الاسلام اعرافی ، اظهارنظر ترامپ در مورد سیاه پوستان و افریقا را بی نزاکتی وی دانست و گفت : کشوری که ادعای تمدن و فرهنگ می کند امروز این چنین بی نزاکت در مورد ملت های دیگر حرف های رکیک می زند این همان طاغوت عصر است که در مقابل دنیا ایستاده است و همه کشورها باید مواضع سخت و قاطعی در مقابل اظهارات این طاغوت عصر و شیطان اکبر داشته باشند.

امام جمعه موقت میبد با اظهار تاسف از حادثه تلخ نفتکش سانچی ، ضمن تسلیت به ملت ایران و خانواده های دغدار آنها گفت : باید علت وقوع این حادثه تلخ مجدانه از سوی مسئولین پی گیری شود .

تنها راه به زانو درآوردن اسرائیل مقاومت و انتفاضه است

حجت الاسلام اعرافی ، 29 دی سالروز جنگ 22 روزه غزه و شهدای انتفاضه را گرامی داشت و افزود : جنگی که رژیم صهیونیستی بر علیه فلسطین به راه انداخت با هدف براندازی مقاومت و انتفاضه و فریادهای ملت مسلمان بر علیه رژیم صهیونیستی بود.

خطیب جمعه موقت میبد ایستادگی و مقاومت مردم فلسطین با دست خالی در مقابل رژیم تا دندان مسلح اسرائیل را درس بزرگ جنگ 22 روزه خواند و گفت : این جنگ نشان داد که تنها راه به زانو درآوردن صهیونیست ها مقاومت و انتفاضه است.

تاکید بر حضور گسترده در راهپیمایی 22 بهمن

خطیب جمعه موقت میبد با دعوت از مردم برای شرکت در راهپیمایی 22 بهمن گفت : حضور در راهپیمایی 22 بهمن مکمل همه راهپیمایی های غیرتمندانه ملت ایران در صحنه است .

امور فرهنگی سرلوحه کار سپاه

وی با تبریک انتصاب مصطفی بهشتی به فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج میبد و قدردانی از خدمات امیر فلاح ، بر توجه به مسائل فرهنگی در شهرستان تاکید کرد و گفت : سپاه همانطور که در جنگ و دفاع مقدس رشادت کرد در عرصه فرهنگی هم باید به امور فرهنگی رسیدگی کند.

پرستاران از قهرمان کربلا الگو گرفتند

امام جمعه موقت میبد با تبریک فرارسیدن ولادت حضرت زینب کبری سلام الله علیها و روز پرستار به مقام و منزلت پرستاران و الگوگیری آنها از قهرمان کربلا پرداخت و گفت : پرستاران به ویژه آنهایی که در خانه از بیماران ، جانبازان و معلولین نگهداری می کنند دارای مقام بسیار والایی هستند.