رئیس اداره بهزیستی میبد در جلسه آموزشی تحکیم بنیان خانواده جهت بانوان روستای نیوک بر شرکت کلیه اقشار جامعه در کلاسهای دانشنامه ی ازدواج تاکید نمود.

بام میبد : سید محسن فلاح رئیس اداره بهزیستی میبد در این جلسه آموزشی که در حسینه روستای نیوک برگزار شد ، به  تاریخچه ای از تشکیل سازمان بهزیستی ،اهداف و حوزه های فعالیت این سازمان را اشاره نمود.

وی تصریح کرد: طبق برنامه ی ششم سازمان بهزیستی تنها نهاد متولی سلامت اجتماعی می باشد و با توجه به اینکه خانواده ابتدایی ترین و مهم ترین نهاد تشکیل دهنده جامعه می باشد ، شرکت زوجین در دوره های آموزشی مهارتهای زندگی قبل و بعد از ازدواج،دوره آموزشی اختلالات ژنتیک و…. از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

فلاح بر شرکت کلیه اقشار جامعه در کلاسهای دانشنامه ی ازدواج که طراحی و راه اندازی آن برای اولین بار در شهرستان میبد انجام گرفته، تاکید نمود.

وی در ادامه ضمن اشاره به رشد آمار طلاق در استان و بویژه شهرستان میبد ، مهمترین عامل این آسیب اجتماعی را اهمیت ندادن به نظرات جوانان و ازدواج اجباری، برخورد تکانشی با پدیده ی ازدواج ،خواستگاری و عقد بدون هیچ گونه آموزش و.. بر شمرد.

رئیس اداره بهزیستی یکی از مهترین عوامل طلاق به خصوص طلاقهای ضربتی و کمتر از چند ماه و همچنین علت بسیاری از طلاقهای عاطفی را عدم آموزش مهارتهای زندگی در جوانان عنوان نمود و ابراز امیدواری کرد که با شرکت موثر تمام افراد در دوره های مهارت های زندگی این آسیب اجتماعی کاهش یابد.

وی عنوان کرد : آموزش مهارتهای زندگی در تمامی مقاطع سنی از دوره مهدکودک و پیش دبستانی، دوره جوانی، دانشجویی، سالمندی توسط اداره بهزیستی در حال برگزاری می باشد و در هر دوره سنی آموزش مهارتهای زندگی خاصی تحت سرفصلهای آموزشی این سازمان صورت می گیرد.

فلاح از جمله این سرفصل ها را آموزش مهارت خودآگاهی, کنترل خشم و اضطراب، مهارت حل مساله ،تصمیم گیری خلاق و مهارت همدلی که در طول زندگی هر فردی مورد نیاز است و باعث کاهش آمار طلاق و تعامل بهتر افراد با یکدیگر می شود ، بیان کرد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که با گسترش آموزش دوره های مهارتهای زندگی میزان اختلافات و دعاوی غیر ضروری مردم خصوصا زوجین را کاهش و شاهد استحکام بنیان خانواده موفق در شهرستان باشیم.