انقلاب اسلامی یکی از وقایع مهم قرن بیستم است که روز 22 بهمن سال 1357، پیروز شد، تاریخ را با تغییر و تحولی عظیم رو به رو کرد، آنهم زمانی که ابر قدرت شرق و غرب با هم کمر همت بر نابودی دین بسته و فاتحه دین را نیز خوانده بودند.

ایرنا – یزد : حجت الاسلام حبیب الله غفوری در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر میبد، افزود : آنهم در زمانی که نقطه مشترک سرمایه داری غرب و سوسیالیسم شرق بر نفی ادیان الهی و هدایت دنیا به سمت جهان مادی بود که تا حدود زیادی هم در این زمینه موفق شده بودند.

وی اضافه کرد: خدا ،تازیانه عذاب را بر پشت ابرقدرت ها و عوامل آنها یعنی رژیم ستمشاهی پهلوی نواخت و آنها را ظرف مدت یکسال از 19 دی 1356 که اولین حرکت در قم شروع شد ، تا 22 بهمن روز پیروزی انقلاب ، نابود کرد.

خطیب جمعه میبد ادامه داد : انقلاب، واقعه ای بود که هیچ کدام از پژوهشگران غرب و شرق آن را پیش بینی نکرده بودند به دلیلی که انقلاب اسلامی ایران ، امری الهی بود و نسل انقلاب به خوبی می داند که چرا انقلاب کردند.

وی بیان کرد : نسل بعد از انقلاب و جوانانی که دوران ستمشاهی و حتی دوران دفاع مقدس را هم تجربه نکردند ،گرفتار تبلیغات گسترده دشمن شدند، دشمنان درصدد هستند تا ذهن جوانان ما را دچار شبهه و انحراف کنند .

غفوری بر یادآوری و تبیین انقلاب برای نسل جوان تاکید و افزود : علت اصلی قیام امام خمینی (ره) و تبعیت مردم از ایشان در راه پیروزی انقلاب اسلامی،در واقع بحث آب و نان نبود با وجودی که وضع مردم در آن زمان، بسیار بد بود.

وی تصریح کرد: منشا قیام مردم در واقع کاپیتولاسیونی بود که رژیم ستمشاهی در مجلس تصویب کرده ، مردم دیدند، رژیم احکام الهی را به زیرپا می گذارد چون خود را زیر چکمه کافران صهیونیسم ، آمریکایی و غربی می دیدند ، دست به قیام زدند و انقلاب کردند.