صبح امروز نمایشگاه خانواده موفق با حضور مسئولین شهرستان و با شرکت موسسات همسو با بهزیستی و مراکز روانشناختی و با هدف پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و استحکام خانواده در مصلی آیت الله اعرافی افتتاح شد.

بام میبد : سید محسن فلاح رئیس اداره بهزیستی شهرستان میبد هدف از برگزاری این نمایشگاه را آموزش مهارت زندگی در زمینه های خود آگاهی ، همدلی ، تصمیم گیری ، حل مسئله ، کنترل خشم ، تفکر و… عنوان نمود و افزود : یکسری مسائلی هم هست که در ارتباط با ازدواج و مبحث انتخاب همسر پیش می آید و لازم است جوانان را به سمتی سوق داد تا انتخاب صحیح و درست را آموزش ببینند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان میبد در ادامه اظهار نمود : همچنین جوانان باید نسبت به آسیبهای ازدواج و تفاوتهای زن و مرد آشنایی داشته باشند تا بتوانند بهترین انتخاب را داشته باشند.

وی اهداف دیگر برگزاری نمایشگاه خانونده موفق را در راستای استحکام خانواده و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی که ممکن است برای افراد اتفاق بیفتد و معرفی دانشنامه ازدواج با توجه به سالروز اجرای طرح دانشنامه ازدواج که برای اولین بار در سطح کشور در شهرستان میبد انجام شد ، برشمرد.

فلاح طرح دانشنامه ازدواج را ابداعی سازمان بهزیستی استان یزد و اداره بهزیستی شهرستان میبد خواند که با همکاری فرمانداری ، شهرداری ، شورای شهر و دفتر امام جمعه در حال اجرا است و تا کنون حدود ۱۲۰۰ نفر از ابتدای شروع طرح تحت آموزش قرار گرفته اند .

وی اظهار امیدواری نمود که ادامه طرح در این نمایشگاه اطلاع رسانی شود و افراد بیشتری در آن شرکت نمایند .

رئیس اداره بهزیستی شهرستان میبد خاطرنشان نمود : ما با اجرای طرح دانشنامه توانستیم رشد طلاق را مهار کنیم و پیش بینی ما این است که امسال نیز آمار طلاق رو به کاهش باشد.

گفتنی است این نمایشگاه که به همت روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر میبد ، ناحیه مقاومت بسیج و موسسه حمایت از ازدواج های جوان و خانواده افتتاح شده است تا روز ۲۰ بهمن ماه در مصلی آیت الله اعرافی دایر است و ساعات بازدید از آن ، صبحها ۹ الی ۱۲ و عصرها ساعت ۱۶ الی ۲۰ می باشد.