در نشستی بر لزوم تداوم هرچه بیشتر ارتباط صنعت با دانشگاه تاکید شد و چالش های موجود در پرورش و جذب نیروهای متخصص دانشجو در حوزه صنعت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .

بام میبد : به نقل از روابط عمومی دانشگاه میبد ؛ در این نشست ؛ که با حضور  رییس و معاون آموزشی دانشگاه میبد به همراه برخی دیگر از مدیران با حسینعلی فلاح، مدیر عامل کارخانه کاشی مریم و عضو شورای اسلامی شهر میبد صورت گرفت ؛ دکتر عباس کلانتری رییس دانشگاه میبد ، نگاه دانشگاه را در خصوص ارتباط با صنعت، نگاه مسئله محور و لازمه پیشرفت هر دو بخش دانست و گفت: دانشگاه می تواند با شناسایی مسائل و مشکلات موجود در صنعت و مطالعه علمی و ارائه راهکار مناسب به بخش صنعت کمک نماید و بخش صنعت هم با استفاده از پتانسیل های علمی و تحقیقاتی دانشگاه و در اختیار قرار دادن ایده های تحقیقاتی و سپردن مشکلات فنی صنعت به دانشگاه می تواند مکمل این ارتباط و پشتیبان خوبی برای دانشگاه باشد.

وی تبدیل مسئله به تحقیقات کاربردی و دانشگاهی را برای پیشرفت و توسعه جامعه مهم دانست و بر تعامل و همکاری بیشتر صنعت و دانشگاه تاکید کرد.

در ادامه مهندس حسینعلی فلاح مدیر عامل کارخانه کاشی مریم میبد ضمن ابراز خرسندی از این دیدار گفت: استفاده از پتانسیل بالای دانشگاهی می تواند پیشرفت های زیادی برای بخش صنعت در بر داشته باشد و لازمه پیشرفت در عصر کنونی استفاده از دانش آکادمیک در کنار تجربه است.

وی از آمادگی کاشی مریم جهت همکاری دو جانبه با دانشگاه میبد خبر داد و گفت در بخش هایی که بتوانیم از دانشگاه کمک بگیریم استقبال می کنیم و آمادگی فراهم نمودن بستر و امکانات مناسب این همکاری را داریم.

در پایان این دیدار، رئیس دانشگاه و همراهان از بخش های مختلف کارخانه کاشی مریم بازدید کردند و از نزدیک از مراحل تهیه، طراحی و تولید کاشی آشنا شدند.