سرپرست معاونت عمرانی استانداری یزد در نشست خدمات سفر بر توسعه و ایجاد فضاهای با نشاط با مدیریت و برنامه ریزی که می تواند صورت گیرد ، تاکید نمود .

بام میبد : صادقیان سرپرست معاونت عمرانی استانداری یزد در این نشست که با حضور مسئولین استان و شهرستان میبد در محل سالن اجتماعات فرمانداری میبد برگزار شد ، افزود : ما نباید نشاط را از جامعه حذف کنیم ، بلکه باید با مدیریت ، برنامه ریزی ، برگزاری نشست ها در جهت حل مشکلات و شنیدن درد دل ها ، تلاش در جهت داشتن فضایی با نشاط هم برای خود و هم برای کسانی که به این شهر سفر می کنند ، داشته باشیم .

وی بیان کرد : ما لازم است در برنامه ها و جشنواره های مختلفی که در سطح شهرستان برگزار می شود ، بتوانیم این شهر و شهرهای اطراف آن را خوب معرفی کنیم، همچنین بزرگان ادب و اخلاق ، برگزیدگان علمی شهرستان در سطح کشور را در این برنامه ها و مراسم شناسانده و از آنها تقدیر و تشکر نماییم .

سرپرست معاونت عمرانی استانداری یزد در ادامه به تعامل داشتن با شهر های دیگر در راستای معرفی شهر در شهرستانهای دیگر اشاره نمود .

وی در ادامه با اشاره به موضوعاتی در ارتباط با اهمیت توجه به زیبا سازی فضای شهر و جاده ها افزود : لازم است دستفروشان در جاهای مختلف شهر به خصوص در ورودی شهر در یک محل ساماندهی شوند و نیز باید ساماندهی بنر های تبلیغاتی و نظم دادن به آنها  و چیدمانشان  در مسیر جاده ها در دستور کار قرار گیرد.

صادقیان بر شرکت دادن ایتام در مراسم ها و جشن هایی که برگزار می شود نیز تاکید نمود و افزود: در بازدیدهایی که می شود و در کمک هایی که انجام می گیرد ، توجه به ایتام ضروری است .

وی با اشاره به ارائه صنایع دستی چینی برای فروش در فروشگاه های صنایع دستی گفت : هنر آنست که در زمانی که گردشگران در شهر رفت و آمد دارند ، بتوانیم با ارائه صنایع دستی با کیفیت خوب ، فرهنگ و تاریخ خود را به مسافران و گردشگران بشناسانیم .

سرپرست معاونت عمرانی استانداری یزد همچنین به لزوم توصیه بر بهینه مصرف کردن آب و کاهش مصرف آن در بروشور های تبلیغاتی که دستگاههای اجرایی ارائه می نمایند ، حهت آشنا نمودن شهروندان و مسافرین ، اشاره کرد.

وی با اشاره به کاهش نقدینگی و اعتبارات گفت : باید با دور کردن نگاه خود به اعتبارات دولتی در جذب سرمایه گذارن، سپردن پروژه های نیمه کاره به بخش خصوصی ،جذاب کردن پروژه ها برای بخش خصوصی ، دادن تسهیلات و تسهیل صدور مجوز برای سرمایه داران گامهای بزرگی در جهت موفقیت شهر برداشت .

این مسئول به باز آفرینی و بازسازی شهر و به ویژه بافت فرسوده تاریخی اشاره نمود و افزود : با ایجاد محله های جدید و بازسازی بافت فرسوده می توان نیاز مردم را با طراحی های جدید مسکن تامین نمود و همچنین با این کار ایجاد اشتغال به وجود آورد .

شاکری شمسی مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری یزد نیز در این نشست به لزوم داشتن نو آوری در برنامه ها اشاره نمود و افزود : به یقین مسافرین نوروزی و گردشگران داخلی و خارجی میبد را به عنوان یکی از مقصد های خود در نظر دارند و مسئولین لازم است علاوه بر کارهای روزمره ای که انجام می دهند ، نوآوری ها یی هم داشته باشند.

وی در ادامه پتانسیل های شهرستان میبد چون فرهنگ غنی آن ، قرار گرفتن در مدخل مرکز استان و در مرکز کشور را یادآور شد و اظهار نمود : قطعا کسانی که مقصدشان مناطق جنوبی کشور است ، در سر راه خود در میبد نیز یکی دو روزی را خواهند گذاراند و از آن بازدید خواهند کرد که با توجه به این موضوع ،  لازم است با توجه به پتانسیل ها و استعدادهایی که وجود دارد، به جذب گردشگران در این شهر توجه نمود.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری یزد همچنین بر پیگیری مصوبات در شهرهای استان و بازدیدهایی که از ادارت برای نظارت بر انجام مصوبات انجام می گیرد ، اشاره نمود.

گفتنی است در این نشست مسئولین ادارات مختلف گزارشهایی در ارتباط با فعالیتهای خود ارائه نموده و به بیان خدماتی که برای مسافران و گردشگران در ایام تعطیلات عید خواهند داشت ، پرداختند.