رئیس اداره بهزیستی میبد با اشاره به لزوم حمایت خیرین از مراکز خیری تحت پوشش بهزیستی از افراد شاغل در آن مراکز ، به عنوان افرادی خیر یاد نمود که با عشق و علاقه مشغول خدمات رسانی هستند.

بام میبد : سید محسن فلاح رئیس اداره  بهزیستی میبد ؛ در بازدید از مرکز حدیث مهر مادری با اشاره به وجود پنج مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست و بد سرپرست در شهرستان میبد ، بیان کرد : با توجه به رسالتی که سازمان بهزیستی دارد ، این مراکز به صورت هیئت امنایی زیر نظر بهزیستی اداره می شوند.

وی افزود : بچه هایی از سن 3 تا 18 سال که تعدادشان 27 نفر است و به سه گروه 3 تا 6 سال ، 6 تا 12 سال و 12 تا ا8 سال تقسیم شده اند ، در مرکز حدیث مهر مادری در سه ساختمان مجزا نگهداری می شوند که سنین 3 تا 6 سال در مرکز مهر صفایی در طبقه دوم ساختمان هستند واز سنین 12 تا 18 سال نیز در طبقه اول این مرکز مراقبت و نگهداری می شوند .

رئیس اداره بهزیستی میبد در ادامه با اشاره به اینکه بچه های 6 تا 12 سال در همین مرکز حدیث مهر مادری نگهداری می شوند ،اظهار نمود: بچه ها از سنین مهد کودک وارد این مراکز می شوند و پس از طی سنین دبستان و دبیرستان در سن 18 سالگی از مراکز ترخیص شده ، وارد جامعه می شوند.

وی از مرکز نگهداری دختران به عنوان سایه بان دریا نام برد که در ان 27 دختر 6 تا 18 سال نگهداری می شوند.

فلاح در ادامه به کادر اداره کننده این مراکز با داشتن مدیر ، مربی ، مشاور و مددکار اشاره نمود که آمار آنها در مرکز پسران 22 نفر و در مرکز دختران 12 می باشد .

رئیس بهزیستی اداره میبد ، سیاست سازمان بهزیستی را پیگیری در راستای برگرداندن بچه ها به دامان خانواده ها و تاکید داشتن بر موضوعات مرتبط با مسائل پرورشی و تعلیم و تربیت در این مراکز عنوان نمود.

وی حمایت خیرین از این مراکز را خوب توصیف کرد و افزود : تا به حال سعی بر این بوده که مراکزی که در سطح شهرستان هستند ، عملکرد خوب و ممتازی در میان مراکز استان داشته باشند ، از نظر تحصیلی نیز از دبیران و مربیان با تجربه شهرستان که داوطلب بودند ، استفاده شده که خوشبختانه در حوزهای علمی ، ورزشی و هنری دارای رتبه های خوبی از بین بجه های این مراکز در میان دانش آموزان شهرستان هستیم که موفق به کسب این رتبه ها شده اند.

رئیس بهزیستی اداره میبد در ادامه تصریح نمود : افراد شاغل در این حوزه ها نیز افراد خیری هستند که با با عشق و علاقه مشغول خدمت به بچه ها هستند.