رئیس بهزیستی شهرستان میبد ضمن گرامیداشت بیست و سوم مهرماه روز ﺟﻬﺎﻧﯽ ﻋﺼﺎی ﺳﻔﯿد در خصوص وضعیت روشندلان میبدی بیان داشت: 250 کم‌ بیناونابینادرشهرستان میبد تحت پوشش بهزیستی بوده که از خدمات توانبخشی و حمایتی این سازمان استفاده می‌کنند.

بام میبد : به نقل از روابط عمومی بهزیستی ، سید محسن فلاح رئیس بهزیستی شهرستان میبد با بیان شعار امسال روز ﺟﻬﺎﻧﯽ ﻋﺼﺎی ﺳﻔﯿد “رفع تبعیض، را هم را روشن میسازد”، افزود: پرداخت کمک هزینه های خدمات توانبخشی، توان پزشکی، تحصیلی،پرستاری معلولین نخاعی، ایاب و ذهاب معلولین، ویزیت در منزل و طرح مراقبین از خدمات مستمر بهزیستی در این حوزه می باشد.

فلاح در مورد خدمات توان پزشکی در این حوزه نیز بیان کرد :در زمینه توان پزشکی خدماتی از قبیل فیزیوتراپی، کاردرمانی،بینایی سنجی، گفتاردرمانی، پیگیری امور مربوط به مناسب سازی اماکن عمومی، و…. ارائه می شود.

وی با اشاره به اینکه یک کتابخانه در کتابخانه مرکزی شهرستان میبد مخصوص نابینایان وجود دارد ، عنوان کرد: سطح سواد نابینایان در شهرستان میبد نسبتاً خوب است ،  درحال حاضر اداره بهزیستی میبد  نابینایان از مقطع تحصیلی ابتدایی تا دکترا را تحت پوشش‌ دارد ،  چند نفر از آن‌ها در رشته ترتیل، حفظ و قرائت قرآن کریم نیز حائز رتبه برتر کشوری شده‌اند.

این مسئول همچنین با تأکید بر اینکه عمده مسائل و مشکلات معلولین مسئله اشتغال و توانمند سازی و عدم باورکردن معلولین توسط  آحاد جامعه است ، اظهارنمود : متأسفانه بی‌توجهی و یا کم‌ توجهی ادارات، نهادها، کارخانه‌ها و شرکت‌ها در به‌ کارگیری آن‌ها ، مشکلات فراوانی را در جهت اشتغال آنان به وجود آورده است و این مسئله آینده این قشر از جامعه  را به خطر انداخته است.

رئیس بهزیستی میبد خاطرنشان کرد : اشتغال و مناسب سازی اماکن عمومی مهمترین مشکلات روشندلان میبدی می باشد.

فلاح با بیان اینکه معلولیت محدودیت نیست عنوان کرد : مسئولین این باور را داشته باشند که معلولین از جمله نابینایان نیاز به ترحم ندارند و در امر اشتغال این عزیزان همه مسئولین باید همکاری لازم را داشته باشند.