معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد گفت: پیشرفت و تعالی هر جامعه ای با تلاش و کوشش قشر جوان به عنوان جمعیت فعال رقم می خورد.

بام میبد : به نقل از ایرنا ؛ علیرضا ابوالحسنی در ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان، افزود : با توجه به بررسی های به عمل آمده میبد نسبت به شهرهای دیگر استان در زمینه اشتغال جوانان با مشکلات کمتری روبروست و این امر مرهون تلاش مسئولان و نخبگان شهرستان است.

وی تعامل و همکاری دانشگاه ها ، مراکز آموزشی با اداره ها و سازمان های مرتبط برای ایجاد اشتغال و تشکیل جلساتی را در راستای تغییر مسیر اشتغال شهرستان مورد تاکید قرار داد و اهمیت مشاوره تحصیلی در هدایت جوانان به رشته های مورد نیاز جامعه را نیز یادآور شد.

محمد رضا زارع رئیس اداره ورزش و جوانان میبد نیز اشتغال را یکی از موضوعات مهم در حوزه جوانان و خانواده ها عنوان کرد که با رفع مسائل و مشکلات آن ، بسیاری از تبعات ناشی از بیکاری و آسیب های اجتماعی که مرتبط با حوزه اشتغال است، نیز رفع خواهد شد.

در این نشست گزارشی از آمار بیکاری شهرستان که بیشتر مربوط به فارغ التحصیلان رشته های علوم انسانی است توسط محمد تقی شفیع پور کارشناس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارائه شد.

همچنین مسئولان اداره های مختلف به بیان فعالیت های خود در حوزه اشتغال نظیر ایجاد گروه های جهادی توسط سپاه در شناسایی خانواده های محروم، برگزاری کلاس های آموزشی در رشته های خیاطی ، هنرهای دستی ، عکاسی، زیلو بافی، به کارگیری افراد با توجه به تخصص آنها ، آسیب شناسی حوزه اشتغال و ایجاد رشته های دانشگاهی صنایع دستی مانند زیلو بافی در مراکز آموزش عالی ارائه کردند.

مرکز شهرستان 100 هزار نفری میبد در 50 کیلومتری شمال غرب شهر یزد و در مسیر جاده شمال به جنوب و شرق به غرب کشور قرار دارد.