امام جمعه میبد با اشاره به هفته وحدت که در پیش رو است ، خاطر نشان نمود :هفته وحدت یک پیام بزرگ تمدنی برای امت اسلام در راستای حفظ وحدت و انسجام میان خودشان دارد.

بام میبد : آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه های این هفته نماز جمعه میبد ضمن سفارش به رعایت تقوای الهی و کسب روزی حلال در اولین روز از ماه ربیع الاول خاطرنشان کرد : امروز ما و جهان اسلام به وحدت میان مذاهب اسلامی نیاز داریم و از هر گونه اقدامی که وحدت و همگرایی میان مذاهب اسلامی را خدشه دار می کند ، باید پرهیز نمود.

امام جمعه میبد بزرگداشت هفته بسیج را نیز یاد آور شد و اظهار نمود : در شرایط حاد و سختی که در آن قرار داریم و دشمنان می خواهند به ما ضربه بزنند ، ما نیاز به روحیه بسیج و مقاومت در میان خود داریم.

وی با اشاره به مراسم های عزاداری که در ماه های محرم و صفر پشت سر گذاشته شده و تقدیر از برگزار کنندگان این مراسم ها ، گفت : عزاداری سالم ، درست و گره گشا ، دارای ارزش دینی به خاطر بودن در راستای خدمت به مردم و فرهنگ سازی دینی ، مبرا از خرافات و عمق پیدا کرده ، قابل تقدیر است.

آیت الله اعرافی افزود : در ماهی هم که در ابتدای آن هستیم ، ماه مناسبت ها ، برگزاری جشن ها و مراسم هایی است که باید با توجه نیاز جامعه به برگزاری مراسم ها در چارچوب های فرهنگی توجه داشت.

امام جمعه میبد در ادامه وقف را مقوله ای بسیارمهم ذکر نمود که در اسلام مورد تاکید قرار گرفته است و جایگاه و اهمیت والایی دارد و در استان ، شهر و کشور ما نیز فرهنگی ریشه دار است و به کمک بسیاری از مشکلات رفع می شود.

وی تصریح نمود : باید تلاش کرد که وقف ضایع شده ای در جامعه نباشد و وقف های از بین رفته بازگردانده شود ، مردم نیز نسبت به وقف جانب احتیاط را رعایت کرده ، حق آن را ادا کنند ، همچنین ایجاد وقفهای جدید به ویژه به سمت علم و تحقیق ، آموزش و پرورش و ایجاد مراکز آموزش عالی مورد عنایت و توجه قرار گیرد.

مدیر حوزه های علمیه کشور همچنین ترویج فرهنگ کتابخوابی ، مطالعه درست کتاب و مورد توجه قرار دادن مراکز مرتبط با کتابخوانی را مورد تاکید قرار داد و از کسانی که سعی درصیانت از زیلو و به ثبت رساندن آن نیز تلاش نمودند ، قدر دانی کرد.

وی افزود : زیلو از صنایع دستی شهرستان نقش مهمی در اقتصاد و فرهنگ جامعه دارد ، و باید تلاش کرد که همه مراحل تولید آن و صنایع دستی دیگر از تولید تا مرحله صادر شدن مورد توجه و عنایت قرار بگیرد.