مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد با اشاره به راه اندازی دفتر تبادلات فرهنگی این استان و فارس گفت : ما به شدت نیازمند مبادله فرهنگی هستیم تا هنر و آثار فرهنگی خود را به دیگران معرفی کنیم.

یزد – ایرنا : مجید جوادیان زاده چهارشنبه شب در مراسم افتتاح مجموعه تئاتر شهر میبد، افزود: امروز سبک زندگی به شدت در حال تغییر است.
وی اضافه کرد: زمانی از سالن های تئاتر ، سینما ، گالری ها ، کتابفروشی ها و کتابخانه ها به گونه ای محدود استقبال می شد اما در حال حاضر افراد سعی می کنند در فضاهای فرهنگی خود را نشان دهند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد تصریح کرد: هم اکنون بیشتر مردم می خواهند خود را با برندهای فرهنگی معرفی کنند و در نمایشگاه هایی که از جمله کتاب برگزار می شود، با وجود استقبال تمایل به نقد و بیان دیدگاه های خود از طریق صحبت با نویسنده اثر دارند.
وی در ادامه اعلام رسمی راه اندازی این مجموعه را به مردم جهت تولید هنر و انجام فعالیت های فرهنگی پیشنهاد کرد تا مبادله فرهنگی که پیش نیاز جامعه توسعه یافته است، رخ دهد.
همچنین سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد با اشاره به حضور جوانان و افراد پیشکسوت در رشته تئاتر گفت: در این مجموعه سالن اصلی با 250 صندلی تجهیز شد و سالن های پلاتو یک و 2 و سیستم نور نیز اصلاح شد.
وی اظهار امیدواری کرد که این مجموعه با استقبال فعالان تئاتر روزهای پر رونقی را درپیش رو داشته باشد و این مجموعه سال آینده به عنوان میزبان جشنواره تئاتر استان یزد انتخاب شود.
درحال حاضر در میبد پنج گروه تئاتر فعالیت دارد.