امام‌جمعه میبد تلاش دانش‌آموزان میبدی را که با همکاری ، هم‌افزایی و همگرایی خود توانسته اند در جشنواره گیاهان دارویی کشور در تهران به موفقیت برسند، ستود

بام میبد : آیت الله اعرافی امام جمعه میبد در آیین تجلیل از دانش‌آموزان برگزیده شهرستان در جشنواره گیاهان دارویی کشور با اشاره به اینکه مردم باید قدرت ایجاد هم‌افزایی و همگرایی بیشتری باهم داشته باشند، تاکید کرد: لازم است همکاری ، هم‌افزایی و همگرایی چند دستگاه در تحقق اهداف واحدی وجود داشته باشد.
وی با اشاره به اهمیت ارائه آموزش به مردم و کشاورزان در کاشت گیاهان کم آبخواه خصوصا دارویی بر فرهنگ سازی و آگاهی بخشی میان مردم تاکید کرد و یادآور شد: باهدف گذاری چندساله توسط دانشگاه و آموزش و پرورش ، جهاد کشاورزی و بخش خصوصی می‌توان میبد را به قطب مهم تولید و پرورش گیاهان دارویی تبدیل کرد.
فرماندار میبد نیز گفت : کاشت گیاهان کم آبخواه فرآیندی است که با تلفیق کار دانشگاهی با کار کاربردی و عملیاتی می‌تواند نتایج مطلوبی را به دنبال داشته باشد.
حسین فلاح ، با تحسین تلاش دانش‌آموزان که مایه افتخار برای استان و شهرستان شدند ، گفت : در چهار الی پنج سال گذشته نگاه و رویکرد به سمت کاشت گیاهان کم آبخواه که توجیه اقتصادی بهتری می‌تواند داشته باشد، شکل‌گرفته است.
وی افزود : باید مردم را که بیشتر به سمت کاشت گیاهان پر خواه گرایش دارند ، به کاشت گیاهان کم آبخواه با توجیه اقتصادی در جهت صرفه‌جویی در آب راهنمایی کرد.
دانش‌آموزان مدرسه نمونه گل محمدی میبد در چهارمین جشنواره ملی گیاهان دارویی که در مصلی امام خمینی(ره) تهران برگزار شد، موفق شدند از میان 200 دانش‌آموز با ایده برتر مقام دوم را کسب کنند.

ایرنا