معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری میبد گفت: آزمون مکاتبه‌ای دهیاران شهرستان میبد امروز پنج‌شنبه با نظارت فرمانداری میبد برگزار شد.

بام میبد : به نقل از روابط عمومی فرمانداری میبد، آزمون مکاتبه‌ای دهیاران شهرستان میبد امروز پنج‌شنبه با نظارت فرمانداری میبد در سالن اندیشه فرمانداری برگزار شد.

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری میبد در این خصوص گفت: این آزمون که برای دهیاران حین خدمت برگزار شد؛ بیش از 7 دهیار از بخش‌های تابع شهرستان شرکت نمودند.

فرزین خادمی افزود: هدف از برگزاری این دوره ارتقای سطح دانش شغلی و علمی دهیاران، صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های آموزش و افزایش کیفیت خدمت‌رسانی دهیاران در سطح روستاها هست.

خادمی تصریح کرد: طراحی سؤالات و برگزاری آزمون بر عهده دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری بوده و محتوای سؤالات شامل شرح وظایف دهیاری، قوانین و مقررات امور مالی و معاملات دهیاری و شوراهای اسلامی روستا, قوانین ساختمان، ساخت‌وساز در روستاها و امور اراضی، مدیریت بحران و مدیریت پسماند روستایی بود.

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری میبد خاطرنشان کرد: برای دهیارانی که نمره بالای 60 را در این آزمون کسب کنند توسط دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گواهینامه صادر خواهد شد.