دست اندرکاران برگزاری سیزدهمین همایش جبهه فرهنگی شهرستان میبد جمعه شب از محمد علی جعفری نویسنده کتاب شهید حججی تجلیل کردند.

یزد – ایرنا : جعفری تاکنون کتابهایی از جمله رهبر دارالعباده ، مجموعه داستانی شغل شریف، عمار حلب در مورد زندگی محمدحسین محمدخانی( شهدای مدافع حرم) و کتاب قصه دلبری شامل خاطره های همسر شهید محمدخانی را به رشته تحریر در آورد.

از دیگر کتاب های وی می توان به اثری در مورد پیاده روی اربعین حسینی حاوی مصاحبه با 100 نفر که با دیدگاه ها و نگاه های خود مسیر کربلا را پیاده طی کردند و نیز کتاب سربلند اشاره کرد.

کتاب سربلند که خاطره شهید حججی را درخود دارد به شهید آن گونه که بود ، پرداخته شد.

شهید حججی از مدافعان حرم است که پس از اسارت به دست گروهک داعش در سوریه به شهادت رسید.

به گفته مسئول جبهه فرهنگی میبد در این همایش به عملکردهای جبهه فرهگی میبد در قالب نشست خوانش کتاب ، دیدار با مسئولان محلی در مورد عملکرد آنها و بیان مطالبه از مسئولان، دلجویی و برگزاری مراسم یادبود برای کودک افغان که چندی قبل مورد حمله حیوان وحشی قرار گرفت ، اشاره شد.

همچنین می توان به برگزاری کارگروه شعر انقلابی با حضور عالیه محرابی از شاعران برجسته یزد از دیگر عملکردهای جبهه فرهنگی میبد در چند ماهه اخیر اشاره کرد.

حجت الاسلام عباس رضایی ایجاد صندوق قرض الحسنه برای پرداخت وام به کسانی که می خواستند اربعین امسال راهی کربلای معلی شوند، از دیگر اقدامات برشمرد.

جبهه فرهنگی یادشده به غیر از کارهای فرهنگی، فعالیت هایی در قالب برگزاری اردو های جهادی برای کمک به محرومان در اقصی نقاط کشور انجام می دهد.