کتاب معبر سرخ در برگیرنده روایتی از اسارت تا وکالت دکتر رضا کارگر در میبد رونمایی شد.

یزد- ایرنا: رقیه دوست فاطمی‌ها روز شنبه درنشست رونمایی از کتاب معبر سرخ با قدردانی از دکتررضا کارگر به عنوان یک آزاده دفاع مقدس ، افزود: همت و پیگیری ویژه دکترکارگربه عنوان کسی که چندین سال مسئولیت کتابخانه های میبد بر عهده داشت ، ساخت و ساز کتابخانه مرکزی میبد را موجب شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد در ادامه تصریح کرد: نرم افزار وضعیت کمیت و کیفیت کتابخانه ها در شهرستان میبد بسیار مطلوب است همچنین این شهرستان کتابداران فعال و بسیار خوب و دارای امتیازهای بسیار بالا دارد.

فرماندارمیبد نیز در این نشست با ستودن نگاه مثبت و تلاش های دکتر رضا کارگر در روند ساخت و ساز کتابخانه گفت : ذوران اسارت شاید دوران تلخی باشد ، اما بیان خاطرات این دوران نگاه جدیدی است .

حسین فلاح وجود تفاوت ها و پیشرفت ها در حوزه های گوناگون از جمله افزایش نویسنده های میبدی در زمان حاضر نسبت به دوران قبل از انقلاب را یادآور شد و افزود : همه اینها را در سایه امنیت به وجود آمده به برکت انقلاب شاهد هستیم.

نماینده مردم تفت و میبد درمجلس شورای اسلامی هم دراین آیین گفت : کتاب معبر سرخ همچنان که از نام آن پیداست گنجینه ای از خود گذشتگی های آزاده دفاع مقدس که و دیگر رزمندگان اسلام می باشد.

دکتر کمال دهقانی فیروزآبادی در ادامه تصریح کرد: رشادت های شهدا ، جانبازان و آزادگان باعث سربلندی و عزت اکنون کشورایران است.

به گفته رئیس کانون وکلای دادگستری استان یزد بسیاری خاطرات وجود دارد که دردلها و سینه ها می ماند و منتشر نمی شود تا الگویی برای آینده سازان و جوانان باشد.

محمد حسین جعفری افرود : دفاع مقدس دفاع بسیار خوبی بود که طی آن ایثارگرانی از جان ، مال و زندگی خود مایه گذاشتند تا مردم سالم و خوب زندگی کنند.

کتاب معبر سرخ به قلم و نویسندگی محمدرضا کلانتری سرچشمه با حمایت کانون وکلای دادگستری به زیور طبع آراسته شده است.