امام جمعه میبد گفت : سوریه دژی در برابر جریان داعش ، جریان مخرب تکفیری و افراطی وابسته به استکبار بود.

بام میبد : آیت الله اعرافی علیرضا اعرافی  در خطبه های نماز جمعه این هفته میبد سفر رئیس جمهوری سوریه به ایران را جشن بزرگی خواند و افزود : جریان داعش می توانست سالها منطقه را درگیر جنگ و نزاع کند و تمام عتبات را در معرض تخریب قرار داده و حاشیه امنی برای اسرائیل ایجاد کند.

وی افزود: پیشرفت جریان داعش پیشرفت کشورهای منطقه و به ویژه ایران را مورد هجوم قرارمی داد.

اعرافی تصریح کرد: آنها می خواستند با جریان  گفتمان انقلاب اسلامی واسلام ناب ، انقلابی و عقلانی را با یک اسلام خشک بی ربط جایگزین کنند و بعد در جان کشورهای منطقه بیفتند.

وی گفت : آنها در آستانه تجزیه سوریه بودند ، آنها در یک قدمی فتح بغداد و دمشق بودند ، در یک قدمی تجزیه کردستان عراق بودند و در یک قدمی ضربه زدن به امنیت ایران بودند.

حرکت مقتدر سپاه و بسیج و حشد شعبی کار عظیم و بزرگی بود که انجام دادند و به عمق آن توجه نمی شود .  

امام جمعه در ادامه  اقتدار مردم ایران و حضور آنها در 22 بهمن و همچنین صبر و بردباری و تلاش و مجاهدت ملت ایران در انجام این حرکت بزرگ و پیروزی با پیشاهنگی رهبر معظم انقلاب ستود و افزود : این اقتدار را با صبر ، علم ، تقوا ، دانش ، مدنیت ، حکمت ، صبوری و بردباری باید صیانت کرد.

وی همچنین در بخشی دیگر از سخنان خود به عایت تقوای الهی در آستانه ماه رجب توصیه کرد و گفت : همه ما باید در فاصله ای که به ماه رجب مانده با خواندن دعاها و مطالعه ظرفیتی در خود ایجاد کنیم تا ماه رجب در بطن برنامه عبادی و معنوی ما و نیز زندگی اجتماعی ما نقش ایفا کند.

منبع :  www.irna.ir/yazd