همایش مشق مبعث با حضور 40 خوشنویس دوره ممتاز و فوق ممتاز میبد و اردکان در کاروانسرای شاه عباسی میبد برگزار شد.

شهردار میبد در حاشیه این همایش که به پیشنهاد شهردارمیبد و همکاری شهرداری و شورای شهر میبد برگزار شد به خبرنگاران گفت: نوروز 98 برای مجموعه مدیریتی شهرمیبد ، شهرجهانی زیلو میبد نوروز و سال متفاوتی بود و به این علت نیز هم راستا با دیگر شهرها برای پذیرایی از میهمانان نوروزی برنامه ویژه ای تدارک دیده شد.

علیرضا نقوی افزود: همچنین بیش از 20 عنوان برنامه فرهنگی هنری برای معرفی فرصت ها و جادبه های گردشگری شهر میبد و نیز برنامه های متنوع فرهنگی اجتماعی برای بالا بردن نشاط اجتماعی شهروندان و هموطنان میهمان برگزار شد.

وی ادامه داد : امروز نیزبرنامه ای ویژه با عنوان مشق مبعث به مناسبت عید مبعث با همکاری انجمن خوشنویسان نام پیامبر ، ذکر شریف صلوات و اشعار و احادیثی در وصف حضرت محمد (ص) بتوسط هنرمندان خوشنویس نوشته شد تا به مسافران نوروزی به عنوان هدیه و سوغات داده شود.

شهردار میبد ازهنر خوشنویسی به عنوان یکی از هنرهای والای اسلامی یاد کرد و افزود: این همایش با هدف شکل دادن جمعی از هنرمندان رشته خوشنویسی در کنار بافت تاریخی میبد و سوغات این شهرستان صورت گرفت تا هنرمندان بتوانند آثار خود را به مردم ارائه دهند و نیز به عنوان مقدمه ای برای اجرای ویژه برنامه کتابت قرآن مجید درایام ماه مبارک رمضان برگزار شد.

برگزاری همایش مشق مبعث با حضور 40 هنرمند خوشنویس

مسئول انجمن خوشنویسان میبد نیز گفت : این برنامه با توجه به اینکه پیامبر اسلام در سن چهل سالگی به پیامبری مبعوث شد به پیشنهاد شهردارمیبد با دعوت از 40 هنرمند خوشنویس دوره ممتاز و فوق ممتاز از شهرهای میبد ، اردکان ، شمسی ، محمد آباد و یزد برای کتابت نام پیامبراسلام ، صلوات ، احادیث و… با همکاری شهرداری و شورای شهر میبد برگزارشد.

علیرضا افخمی همایش برگزار شده را در رشته های نستعلیق ، ثلث ، شکسته نستعلیق و نسخ عنوان کرد و گفت : در پایان مراسم نیز کتاب نفیس نامه به فرزند آخرین اثر دکتر اسلامی ندوشن که با خط استاد رهبران و مقدمه استاد ارشد انجمن خوشنویسان ایران استاد امیرخانی مزین شده به همه خوشنویسان اهدا می شود.

انجمن خوشنویسان میبد از سال 1373 بنیان نهاده شد و درطول زمان فعالیت خود نمایشگاه های مختلف خوشنویسی  و برنامه های زنده خوشنویسی را برگزار کرده است و نیز به امر آموزش نیز توجه داشته است.

شهرستان میبد 30 نفر خوشنویس ممتاز و سه نفر خوشنویس فوق ممتاز دارد.

علیرضا بیکی ، ایمان نظیری و سید عماد حسینی هنرمندان فوق ممتاز خوشنویسی میبد هستند.

منبع : ایرنا