همراه برگزاری نشستی مرتبط با مسائل کارو کارگری و کارفرمایی در شهرستان میبد به مناسبت هفته کارگر زنگ ورزش در یکی از واحد های صنعتی میبد به صدا درآمد.

فرماندار میبد روز یکشنبه در نشست برگزار شده با حضور مسئولین استان یزد و شهرستان میبد گفت : در کنار هم بودن صنعت وعلم و تجربه در کنار هم موجب می شود ما با مشکلات کمتری روبرو شویم همچنین نوآوری ها و ابتکارها نتیجه تعامل میان کارفرمایان وکارگران است.

حسین فلاح تصریح کرد : با وجود نگاه خوب دولتمردان و تلاش های صنعتگران آنچه از صادرات عاید واحدهای صنعتی به خصوص واحد های کوچک می شود باید طوری برنامه ریزی کند که بتواند یک سری قطعات ، دستگاه ها و ملزومات مورد نیاز کارخانه را خریداری کرد و این موضوعی است که با وجودی که نیاز به پیگیری دارد و باید پیگیری شود لازم است امیدوار بود و تلاش کرد تا از شرایط سخت ایجاد شده عبور کنیم.

وی در ادامه پیشقدم شدن یک واحد صنعتی با ارائه طرحی برای کاهش مصرف ، صرفه جویی 60 درصد و ذخبره آب را ستودنی عنوان کرد و افزود : ان شاءالله با به نتیجه رسیدن این طرح صرفه جویی ، مراکز رشد و علم و فناوری در اجرای بهتر آن همراهی داشته باشند.

هفته کارگر هفته بیان مشکلات کارگری و معرفی کارگران و کارفرمایان نمونه است

 دبیر اجرایی خانه کارگر استان یزد نیز با اشاره اینکه هفته کار و کارگرهم هفته بیان مشکلات جامعه کارگری است و هم معرفی کارگران و کارفرمایان و تشکل های برتر نمونه است ، گفت : با بررسی های به عمل آمده کارخانه کاشی یاقوت میبد با نداشتن کارگر اخراجی وهماهنگ بودن با تشکل شورا خوب عمل کرده و کارخانه ای نمونه است.

علی محمد دهقانی افزود: در سالی که از طرف  مقام معظم رهبری سال رونق نامگذاری شده می طلبد با هماهنگی کارفرمایان و کارگران تولید بیشتر، بهتر و با کیفیت تر و پرداخت حقوق مکفی و کمک های مالی به کارگران در رونق تولید نقش داشته باشند.

وی همچنین از وجود بیشترین تشکل های کارگری در شهرستان میبد و توسعه تشکل های کارگری و همکاری کارگران و کارفرمایان دراین شهرستان تشکرکرد.

مدیر کل تامین اجتماعی استان یزد هم دراین نشست با تبریک هفته کار و کارگر به رفع موانع ، مسائل و مشکلات همه کارگران و کارفرمایان در حوزه تامین اجتماعی با توجه به نقشی که آنها دررونق تولید دارند اشاره کرد

20 درصد تشکل های کارگری استان یزد در میبد است

مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد نیز گفت : در شهرستان میبد وضعیت جامعه کسب و کارگر و روابط کارگر و کارفرما به صورتی مطلوب است همچنین 20 درصد تشکل های کارگری شهرستان های استان در این شهرستان است.محمدجواد حیدری یاد آور شد: منابع انسانی مهمترین منابع است و مدیریت بر این منابع نیز مشکل ترین منابع است و با مدیریت خوب ، نیروی خوب و کارفرمای خوب همراه با تعامل بین کارگران و کارفرمایان موفقیت در تولید و رونق تولید به دست می آید.

همچنین رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی میبد با اشاره به فعالیت کار و کارگری در شهرستان میبد گفت: در شهرستان میبد حدود 17 هزار بیمه شده کارگری از بین بیش از 72 هزار بیمه شده اصلی و تبعی داریم که نشان دهنده این است که بیش از 70 درصد جمعیت بالای 100 هزارنفر این شهرستان از کارگری و کارخانجات ارتزاق می کنند.

سید احمد علائی تصریح کرد : با توجه به تعامل بین کارگران و کارفرمایان که رونق شهرستان میبد به همت و تلاش آنها است کاشی میبد در کشور برند شده است وتشکل های کارگری شهرستان نیز رتبه اول دارد و همه اینها جای تشکر دارد .

وی در ادامه به حمایت هایی که می طلبد برای بهتر شدن اوضاع و احوال کارگران در قالب پرداخت حقوق مکفی به آنها برای پشت سر گذاشتن مسیر سخت در پیش رو و در حال حاضراشاره کرد.

به گفته مدیرعامل کارخانه کاشی یاقوت میبد این کارخانه حدود 240 نفر پرسنل دارد که به کمک آنها اموری مانند طرح بازیافت آب که با اجرای آن فقط درسطح کارخانجات شهرستان میبد حدود 330 هزار متر مکعب آب در ماه امکان ذخیره سازی دارد ، برای اولین بار انجام شده است .

علی معین صمدانی افزود : با حمایت های بی دری هیئت مدیره و مجموعه سهامداران بسیاری کارها و طرح انجام شده ، همچنین ریسک اجرای طرح هایی نو برای اولین بار پذیرفته شده و سخت افزارها و نرم افزارهایی نیز توسط خود مجموعه طراحی و تولید شده است.

استان یزد 2 هزار واحد صنعتی دارد ، شهرستان میبد نیزدارای 400 واحد صنعتی است.