مراسم سالگرد ارتحال امام راحل بنیانگذار انقلاب اسلامی با حضور اقشار مختلف مردم در مصلی آیت الله اعرافی میبد برگزار شد.

روحانی حوزه علمیه میبد روز سه شنبه در این مراسم که با حضور مردم انقلابی میبد و با یاد و گرامیداشت 500 شهید این شهرستان برگزار شد طی سخنانی با اشاره به تاکید امام بر روی خدا محوری گفت : به فرموده امام راحل (ره) با اتکا به قدرت الهی  و خدا محوری ، قدرت های دیگر درمقابل انسان هیچ و نابود شدنی است و اگر این نگاه از جامعه و از میان خانواده ها رخت بست آسیب هایی دامنگیر ما می شود که سرانجام همه کارها را به شکست منتهی می کند.

حجه الاسلام کارگر افزود: امام به ما یاد داد که وظیفه محور بوده و بر اساس تکلیف عمل کنیم همانطور که خود نیز هر جا کاری را روی زمین می دید احساس تکلیف به انجام آن می کرد.

وی افزود: همچنین باید خشنودی خدا را بر خشنودی خدا برتری داد ، حضرت امام رعایت ملاحظات نمی کرد و حاضر نمی شد رضای یاوران خود را به نارضایتی خدا برتری دهد ، همچنین خود محور نبود و به پشتوانه مردم اهتمام و تلاش در انجام امور داشت.

مولفه های شخصیتی امام خمینی (ره)

روحانی حوزه علمیه میبد درادامه  با اشاره به اینکه امام هیچگاه پیروزی انقلاب را به خود نسبت نداد و عادت به مطرح کردن و جلوه دادن به کارهای خود نداشت ، نصرت الهی ، ماندگاری کارها ، حکومت بر قلب ها و تسخیر قلوب مردم ، همراهی کردن مردم با او ، خود را خدمتگزار مردم دانستن و… را از خدامحوری برشمرد.

وی همچنین خصوصیات امام خمینی (ره) را ایجاد نکردن هاله میان مردم و اجتماع ، جمع بودن تمام احساسات و عواطف در او به طوری که در مقابل ابرقدرت ها مقتدرانه حرف می زد و با خواندن نامه مادر شهیدی گریه می کرد و یکی از مولفه بزرگ حضرت امام باورعمیق داشتن نسبت به مردم و اتکا به نیروی جوان بود و اینکه سطح زندگی خود را هم سطح مردم می کرد و همیشه آرامش درون داشت.