فرماندار میبد گفت: دشمن با سرمایه گذاری جنگ نرمی را علیه ایران شروع کرده که اگر خانواده ها و جامعه نسبت به آن حساس نشوند به دنبال این شبیخون پایه های نظام جمهوری اسلامی ضربه خواهد خورد.

حسین فلاح در همایش عفاف وحجاب که در مصلی آیت الله اعرافی قبل از نماز جمعه برگزار شد، افزود: دشمن درابتدا در مقابل جمهوری اسلامی ایران جنگی مسلحانه و نابرابر به راه انداخت و بعد از گذشت چند سال  از به راه اندازی جنگ موفق نشد به اهداف خود برسد.

وی افزود: دشمنان نظام  پس از جنگ چند ساله با یک شبیخون خاص و حساب شده فرهنگی خواستند اساس نظام جمهوری اسلامی ایران را از بنیان تهی کند.

حجاب خط قرمز جامعه است

فرماندار میبد یادآور شد : حجاب موضوعی است که به عنوان خط قرمز در جامعه باید به آن توجه شود ، زیرا آسیب هایی که به دنبال رعایت نکردن حجاب به وجود می اید نابودی جامعه و به هم ریختن اساس خانواده ها را به دنبال خواهد داشت.

وی گفت:  مسئولین ارشاد ، روحانیون ، نیروهای انتظامی ، نیروهای بسیج ، دستگاه قضایی و… در این ارتباط حساس و پای کار هستند و تمام هم و عمشان در این مسیراست.

هفته عفاف و حجاب یادبود واقعه خونین مسجد گوهرشاد است

نماینده ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج میبد نیز گفت: هفته عفاف و حجاب یادبود واقعه خونین مسجد گوهرشاد درتیرماه سال 1314 زمان رضا شاه بعد از جنگ جهانی است.

حجت الاسلام سیدمحمدهادی سلیمانی درادامه بعد ازشرح واقعه ذکر شده افزود: باید حواس خود را جمع کنید ، هم اکنون نیز باید تفاوت ها و شباهت ها بین جنگ نرم را بشناسیم و همانگونه یک وجب از خاک ایران را به دشمن ندادیم در مقابل تهاجم فرهنگی که جنگ نرم و جذابی و دشمن طی آن اعلام دوستی می کند خود را به خواب غفلت نزنیم .

وی تصریح کرد: دشمن می خواهد بین دین و سیاست جدایی بیندازد و حق و باطل را شبیه هم نشان دهد و با پراکنده کردن امواج ماهواره ای و انداختن بمب شک و دو ولی بین مردم و ولایت جدایی اندازد.

واقعه گوهرشاد یک نماد است

به گفته فعال رسانه ای واقعه گوهرشاد یک نماد است برای اینکه مردم بدانند به سبک زندگی خود تا چه اندازه باید بها دهند.

سید جواد امامی افزود: حجاب در جمهوری اسلامی یک موضوع فقط اقتصادی ، اجتماعی و اعتقادی نیست بلکه درصد زیادی بارسیاسی دارد یعنی همانطور که کشف حجاب یک ماجرای سیاسی بود الان نیز با توجه به فضاهای رسانه ای و فرهنگی این موضع به شدت سیاسی است.

وی درادامه تصریح کرد: ممکن است افرادی حجاب کامل داشته باشند اما عفاف کاملی نداشته باشند در صورتی که بوی عفت و حیا از حجاب می آید.

فعال رسانه ای همچنین با اشاره به انیمیشن عروسک باربی به عنوان آموزگار و یاد دهنده موضوعات مستهجن گفت :از نگاه غربی  قدرت زن به زنانگی اوست اما در نگاه اسلامی مقایسه زن و مرد اشتباه است و هر کدام عمل خالص انجام دهند از زندگی خوب دردنیا و آخرت برخوردار خواهد شد.

لزوم رعایت ضوابط و مقررات حجاب و عفاف

بین خطبه های نمازجمعه نیز بیانیه ای توسط یکی از بانوان بسیج در حدود 9 بند خوانده شود که طی آن با اشاره به فلسفه حجاب بانوان بسیجی از مسئولین خواستند تا نسبت به رعایت ضوابط و مقررات حجاب و عفاف در سطح اداره ها تلاش کرده ، اصناف نیز بر خرید و فروش لباس های مناسب و… در فروشگاه ها نظارت داشته باشند.

همچنین بر فراهم کردن زمینه برای ادامه تحصیل تا مقاطع بالا در شهرستان ، نهادینه کردن حجاب ، برخورد با برگزار کنندگان مجالس فساد ، برخورد با مروجان فساد و… تاکید شد.