رئیس اداره بهزیستی میبد گفت: از همه مسئولان شهرستان میبد برای شرکت درهمایش ویلچررانی مسئولان و معلولین با هدف رفع سد های معابر به عنوان حق الناس و مانع تردد معلولین دعوت شد تا مسیر پارک فلسطین تا سه راه سعیدی در خیابان امام را طی کنند.

سید محسن فلاح روز چهارشنبه در حاشیه برگزاری این همایش با گرامیداشت هفته بهزیستی  به ایرنا گفت : یکی از وظایف اداره به عنوان دبیر ستاد مناسب سازی شهرستان هماهنگی و برنامه ریزی در راستای مناسب سازی محیط و معابرو اداره ها برای تردد معلولین است.

وی افزود: با توجه به قانون حمایت از معلولین همه اماکن عمومی ، معابر ، فضاهای سبز و تفریحی و اددداره ها برای هر معلولی و سالمند باید مناسب سازی شود و فرد معلول و سالمند مانند فرد عادی جامعه به آن مکان ها دسترسی داشته باشد.

رئیس اداره بهزیستی میبد هدف از برگزاری این همایش رفع سد های معابر در مسیر پیاده رو ها عنوان و تصریح کرد : از همه مسئولین شهرستان برای شرکت در این همایش دعوت شده تا سد های معابر و موانع  در پیاده روها و ورودی پارک ها را ببینند و به دنبال آن با معلولین همدلی کرده و این موانع که حق الناس و گناهی نابخشودنی است را رفع کنند.

وی خاطرنشان کرد : با وجود توجهی که شده هنوزهم پارک ها و پیاده رو ها از نظرمناسب سازی مشکل دارد و باید رفع موانع حرکتی بر سر راه جانبازان ، معلولین جسمی حرکتی و نابینا و نیز سالمندان توسط  مغازه داران و اصناف و مردم پیگیری و همچنین به همت روحانیون بر معابر فرهنگسازی شود.

یک سوم جمعیت شهرستان میبد که سالمندان ، کودکان ، بیماران و معلولین شامل می شوند نیاز به مناسب سازی اماکن عمومی و معابر دارند.