فرماندارمیبد گفت: ترویج ورزش و تشویق همگانی به ورزش در سلامت جسمی و روحی افراد در جامعه بسیار اهمیت دارد و نپرداختن به آن منشا بیماری های مختلفی است که گریبانگیرافراد می شود.

حسین فلاح با حضور درجمع بانوان شرکت کننده در دوره مربیگری ورزش کبدی که در محل سالن فوقانی استخر خورشید مهر میبد برگزار شد ، افزود: شما بانوان با پرداختن به ورزش کار بسیار مهمی را برای خانواده های خود با ایجاد نشاط  و شادابی انجام می دهید و باید با توجه به اقدامات و پیگیری های انجام شده برای ساخت فضاهای ورزشی در سطح شهرستان فرهنگ روی آوردن به ورزش را در میان خانواده ها نهادینه کنید.

وی تصریح کرد : به فرموده مقام معظم رهبری امر به ورزش امر به معروف است و پرداختن به آن به عنوان موضوعی مهم  و موثر در شادابی زندگی ضرورت دارد. 

فرماندار میبد درادامه با تشکر از دست اندرکاران در حوزه ورزش و برگزاری دوره آموزشی ورزش کبدی یادآور شد که ما شروع کننده خوبی هستیم ولی معمولا ادامه دهنده خوبی در انجام کارها نیستیم ، لازم است سعی کنیم علی رغم وجود مشکلات زندگی درحوزه ورزش همراه با مداومت پیگیر فعالیت های ورزشی بوده و تشویق کننده فرزندان و اقوام خود و مردم به ورزش کردن با هدف دوری از بیماری ها و کسب سلامتی و نشاط و شادابی باشیم.

کارشناس ورزش بانوان میبد نیز در این ارتباط گفت : این دوره آموزشی با هدف تربیت مربی با حضور 26 ورزشکار علاقمند به ورزش کبدی برگزار شد که از امروز تا روز شنبه 5 مرداد ادامه دارد.

نرگس بیغرض اردکانی با اشاره به اینکه مدرس این خانم خسروی از مربیان یزدی می باشد افزود : به دنبال برگزاری این دوره آموزشی و صادر شدن کارت مربیان رشته ورزشی کبدی به عنوان ورزشی هیجانی و تیمی در سطح شهرستان راه اندازی خواهد شد.

وی یادآورشد : این رشته در حال حاضر درندوشن فعال است و دانش آموزان با حضور در این تیم ورزشی به مسابقات هم راه یافته اند.