مردم ولایت مدارمیبد با حضور درمراسم نجمع غدیر پرچم علوی را برافراشتند.

مراسم تجمع غدیر به مدت حدود پنج سال که هر ساله در آستانه عید غدیر و در دهه ولایت و امامت در میبد برگزارمی‌شود.

به گفته یکی از بانیان این مراسم، مراسم تجمع با دورهم جمع شدن و هم اندیشی تعدادی ازجوانان میبدی که دغدغه گرامیداشت روز غدیررا داشتند و با شعار فراگیر شدن این واقعه شکل گرفت.

وی افزود: در حدود سال 87 با گرفتن یک هزار تومان بابت هر عدد پرچم از مردم و بچه های محله و سید ها سفارش یک هزار پارچه همراه با چاپ شعار «غدیرعید الهی »و «علی ولی الله » به تولید کنندگان پارچه ها درمشهد داده شد وبا تهیه پارچه ها ، هر ساله این پارچه برای نصب در خیابان‌های شهربه همه هیئت‌های شهرستان داده می‌شود.

رشیدی ادامه داد: بعد از آن بنری نیز از حدود 10 سال پیش برای نصب درورودی خیابان سلمان فارسی (فیروژآباد) و از حدود پنج سال پیش پرچمی بزرگ که نام حضرت علی (ع) زینت بخش آن است تهیه شده که با حضور مردم برافراشته می‌شود.

در زمان برگزاری مراسم مداحان به مداحی پرداخته و با شور و حال خاصی در ابتدا سطح زمینی که پرچم را در ابتدا روی آن پهن می کنند ، گل‌پاشی می‌کنند ، همچنین نوجوانان با لباس‌های سفید وشاخه های گل وارد جمع مردم شده و به آنها گل هدیه می دهند.

پس از مداحی نیز پرچم را با تکان دادن جمع کرده و آن را برای برافراشتن در وسط میدان آماده می‌کنند، همه به دنبال جمع شده پرچم می‌دوند و گل‌های زیر پرچم را جمع می‌کنند و به نیت تبرک می‌بویند.

وقتی پرچم بر فراز میله بالا می‌رود ، همه با نگاه به بالا رفتن آن ، برآورده شدن حاجات خود را از خدا ومولایشان حضرت علی (ع) طلب می‌کنند.

مردم میبد با برگزاری این مراسم خود را برای برپا داشتن جشن‌ها و به راه انداختن کاروان اشراق در روزعید غدیر آماده می کنند.