– یادمان استاد «شفیق میبدی» کهنسال‌ترین شاعرمعاصراستان یزد در فاطمیه ده آباد میبد برگزارشد.

استاد میرزا حسین زارع متخلص به «شفیق میبدی» در سال 1303 در محله ده آباد میبد چشم به جهان گشود و در سال 1394 در سن 94 سالکی دیده از جهان فرو بست.

یادمان این شاعر اهل بیت پنج شنبه شب با همکاری انجمن شعرو ادب موسس میبدی و با حضور جمعی از یاران شاعر و دوستداران ادب فارسی برگزار شد.

عباس آزادی منخلص به «آزاد میبدی» مدیر برگزاری مراسم بزرگداشت استاد «شفیق میبدی» ضمن نام بردن از «حسامه حلال زاده» دبیر انجمن شعرو ادب موسس میبدی  به عنوان مجری برنامه گفت : «شفیق میبدی» سه کتاب چاپ شده شامل 10 هزار بیت و 10 هزار بیت شعرچاپ نشده دارد.

وی نام کتاب‌های استاد «شفیق میبدی» را تحفه مور ، ارمغان دوست و نود سال تنهایی عنوان کرد و افزود : این  شاعر اهل بیت چنان عشق و علاقه ای به ادب فارسی داشت که با وجودی که به مدرسه نرفته بود تک تک حروف شعر ” نگار من که به مکتب نرفت و خط ننوشت /به غمزه مسئله آموز صد مدرس شد را به مدت 20 تا یک ماه نزد شاطر نانوایی آموخت.

مراسم گرامیداشت «شفیق میبدی» با همت و حضور یارانش که یاد و خاطره استاد در ذهن و روحشان ماندگار و جاری است و با حمایت آیت الله اعرافی امام جمعه میبد ، فرمانداری میبد ، مداحان و شعرای آئینی استان یزد ، هیئت عزاداران فاطمیه ده آباد ، بیمه ایران نمایندگی اشرفی  و شرکت موزائیک الماس اتوماتیک و نیزبا حضور دکتر کمال دهقانی نماینده مردم تفت و میبد و علیرضا ابوالحسنی معاون فرماندار میبد و مسئولینی از اداره ارشاد میبد برگزارشد.

این مراسم که عدم حضور شهردار و اعضای شورای شهر در آن جای سوال است ، می توانست با همکاری مسئولین شهردرنصب بنرهای اطلاع رسانی با بیشترین حضور مردم برگزارشود.

در شهر میبد انجمن و تشکل های مردمی از جمله انجمن نویسندگان میبد ، گروه خوانش کتاب و…متعددی فعال هستند.

یادمان استاد «شفیق میبدی»