همزمان با هفته سالمندان «سوم تا نهم مهر ماه» مسئولین میبد با حضور در مرکز روزانه حبیب بن مظاهربا سالمندان تحت پوشش این مرکز دیدار کرده و مقام و جایگاه آنها را گرامی داشتند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی میبد در این دیدارگفت : سالمندان به دلیل سختی‌هایی که در طول زندگی کشیده‌اند و کارهای زیادی که برای بزرگ کردن فرزندان و آرامش آنها انجام داده‌اند ،  که شاید جوانان در حال حاضرازعهده آن امور برنیایند.

حجه الاسلام محمد رضا ابراهیمی افزود: سالمندان در دوره سالمندی به توانایی و سلامتی دوره جوانی خود نیستند اما باز هم می‌توانند انجام دهنده کارهایی باشند چون بدن آنها به کار کردن عادت دارد.

وی با اشاره به اینکه احترام به افراد سالمند واجب است ، از سالمندان خواست اگر بی احترامی دیدند زبان به نفرین نگشایند بلکه دعاگوی فرزندان خود باشند و از خدا بخواهند به آنها عقل و فهم عنایت کند.

این کارشناس مذهبی همچنین برای جلوگیری از کاهش حافظه سالمندان ، آنها را به زیاد قرآن خواندن ،هفته ای 2 شب خوردن یک قاشق عسل که با آب ولرم وزعفران امیخته شده و هفت آیت الکرسی بر ان دمیده شده بعد از شام  و به جا گذاشتن اندکی از آن به منظور مالیدن برمغز سر ، هر شب خواندن سوره «یس» و… توصیه کرد.

وی همچنین یاد از آخرت و مرتب استغفار کردن را نیز عاملی برای جلوگیری از کاهش حافظه عنوان کرد.

مسئول مرکز روزانه توانبخشی نگهداری از سالمندان حبیب بن مظاهر نیز طی سخنانی به معرفی این مرکزپرداخت و اشاره کرد: فعالیت‌های مرکز نظیر آموزش هنرهای دستی ، بردن سالمندان به مراکز تفریحی ، ویزیت آنها  در مرکز و در کنار آن ویزیت در منزل در راستای توانمند‌سازی و نشاط روحیه سالمندان انجام می‌شود.

همچنین در این نشست و دیدارگفته‌شد بیشترین هدف از مراقبت‌های دوره جلوگیری از ایجاد افسردگی و سالم پیر شدن سالمندان است.

مركز روزانه توانبخشي سالمندان حبيب بن مظاهر با ظرفيت نگهداري و مراقبت و ارائه خدمات توانبخشي و آموزشي به 50 نفر از بانوان در سال 1390 در ميبد راه اندازي شد.

اين مركز در حال حاضر 40 نفر از بانوان را تحت پوشش دارد ، همچنين به سالمندان در منازل نيز ارائه خدمات مي كند.