اجازه ندهید حجم اینترنت شما بی دلیل هدر رود +آموزش

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””] مایکروسافت قابلیتی را در آخرین نسخه ویندوز ایجاد کرده که می توانید آپدیت ها را با دیگران به اشتراک بگذارید.[/box] به گزارش دريچه فناوري گروه فضاي مجازي باشگاه خبرنگاران جوان؛ آپدیت های پی در پی سیستم عامل ویندوز 10 باعث می شود تا حجم زیادی از اینترنت شما بیهوده و […]

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””] مایکروسافت قابلیتی را در آخرین نسخه ویندوز ایجاد کرده که می توانید آپدیت ها را با دیگران به اشتراک بگذارید.[/box]
به گزارش دريچه فناوري گروه فضاي مجازي باشگاه خبرنگاران جوان؛ آپدیت های پی در پی سیستم عامل ویندوز 10 باعث می شود تا حجم زیادی از اینترنت شما بیهوده و بدون اطلاعتان مصرف شود، بیشتر این بروزرسانی ها تاثیر چندانی در عملکرد سیستم ندارد، یکی از روش های موثر در ویندوز 10 قابلیت WUDO نام دارد، با اسفاده از این قابلیت می توانید در کامپیوتری که فایل های آن بروز رسانی شده را با سایر سیستم ها حتی روی شبکه های محلی و اینترنت به اشتراک بگذارید.

در واقع این عمل باعث می شود تا فایل های آپدیت شده به کامپیوتر شما هدایت شوند. این راه حل به مایکروسافت و سرور هایش کمک خواهد کرد تا فشار کمتری را متحمل شوند ولی بخشی از فشار بر روی مصرف کنندگان خواهد بود.

WUDO به صورت پیش فرض فعال است و از پهنای باند سیستم شما استفاده می کند. چنانچه ویندوز خود را به ویندوز 10 ارتقا داده اید و احساس می کنید میزان مصرف حجم اینترنت شما افزایش یافته است یکی از علل آن می تواند فعال بودن همین قابلیت باشد.

نحوه غیر فعال کردن WUDO:

در منوی استارت گزینهSetting را انتخاب نمایید. بر روی گزینهUpdate and Security کلیک نمایید.

در بخشWindows Update گزینه Advanced Option را انتخاب نمایید.

در بخش Choose how Updates and installedآخرین گزینه یعنی Choose how updates are delivered را انتخاب نمایید.

در پایین بخشUpdate from more than one place گزینه ای قرار دارد آن را در حالت Off قرار دهید.

با این ترفند مصرف اینترنت شما در ویندوز 10 کاهش می آبد

[divider style=”solid” top=”20″ bottom=”20″]

منبع :باشگاه خبرنگاران جوان – نوید صفری پور