موسسه غیرانتفاعی امتداد خورشید صنعت در میبد افتتاح شد

همزمان با دومین روز دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور مسئولان موسسه غیرانتفاعی امتداد خورشید صنعت به عنوان پایگاه سلامت اجتماعی در شهرک صنعتی جهان آباد میبد افتتاح شد.

فرماندار میبد در نشست برگزار شده در دفتر شهرک صنعتی جهان آباد میبد در ارتباط با موسسه افتتاح شده گفت: گاهی ما از مسائلی که مرتبط با روح و روان افراد است غافل می‌شویم  که با توجه به آن شکل گیری این گونه موسسه‌ها با کار بر روی موضوعات روانشناسی و روانپزشکی می‌تواند کارساز باشد.

حسین فلاح افزود: مسائل مرتبط به روح و روان زمینه ساز و عامل بسیاری از مشکلات و اختلافات می شود که اگر پیشگیری نشود می‌تواند عواقبی جبران نشدنی داشته‌باشد.

وی ادامه داد: باید عقبه روی دادن اتفاقات ناگوار مرتبط به روح و روان افراد را با سعی کردن از پیش‌داوری  بررسی کرد.

یکی از چالش های محیط کار آسیب‌ها است

معاونت امور فرهنگی و پیشگیری بهزیستی استان یزد هم گفت:شاهد تاسیس موسسه خیریه در محیط کار هستیم ، موسسه‌ای که پیشگیری از آسیب‌ها را دنبال خواهد کرد و واحدهای تولیدی باید این نگاه را داشته‌باشند که موسسه می‌تواند در بهبود و بهره وری بیشتر در محیط کار و توانمند سازی افراد تاثیرگذار باشد.

دکتر ناصر صباغ زادگان با اظهار امیدواری که این موسسه بتواند با ارائه برنامه‌های خود به عنوان یک  الگو درسایر شهرستان‌ها و حتی کشور مطرح شود افزود: به پیشگیری از آسیبها در محیط کار کمتر پرداخته شده و این در حالی است که یکی از چالش‌های محیط کار آسیب‌ها است و در کنار توجه به سلامت جسم به سلامت روح هم باید توجه شود.

وی ادامه داد : این موسسه می‌تواند به شناسایی افراد و آسیب‌هایی که درگیر آن هستند بپردازد و با اولویت بندی و ارجاع دادن افراد آن‌گونه که باید تاثیر گذار باشد.

رئیس اداره بهزیستی میبد نیزگفت: رویکرد شهرک صنعتی برگزاری کارگاه‌های آموزشی در حوزه آسیب‌ها است و فعالیت موسسه ای هم که در شهرک صنعتی به صورت خیریه ای تاسیس  شد فرهنگی اجتماعی در راستای پیشگیری از آسیب‌ها و معلولیت‌ها می‌باشد.

سید محسن فلاح افزود: توجه به همکاری در شیفت بندی کارگران برای  اینکه بتوانند در کارگاه‌های آموزشی و برنامه‌های موسسه حضور و مشارکت داشته‌باشند ، اهمیت دارد.

مدیرعامل شرکت شهرک صنعتی جهان آباد میبد هم هدف از ایجاد موسسه تمرکز بر یک سری آسیب‌ها و مشکلاتی که قشر کارگری را تهدید می کند و حمایت از خانواده‌های آنها عنوان کرد.