سند جامع توسعه بیمارستان فرا استانی و ملی تهیه شود

امام جمعه میبد گفت: سند جامع توسعه و پیشرفت بیمارستان با چشم انداز 20 ساله و با افق بلند و فرا استانی و کشوری تهیه شود تا بتوان براساس آن و با برنامه‌ریزی و کمک مردم و مسوولان شهرستان را به قطب درمانی موفق تبدیل کرد.

 آیت الله علیرضا اعرافی در نشست شورای سلامت افزود: ارتقای بعد آموزشی و علمی هم در زیرساخت‌ها و هم در دانشکده وتعیین تکلیف برای بخش‌های دیگر به صورت پیوست و ایجاد هم افزایی بین بخش‌ها در ارایه سند  مورد توجه باشد.

وی با اشاره به چگونگی تامین هزینه‌های اجرای برنامه‌ها و پروژه‌ها توسط بخش درمان ، پیگیری ایجاد منابع پایدار و وقف و سهام همراه با توسعه موسسه خیری بیمارستان را  خواستار شد.

امام جمعه میبد لزوم تشکیل شبکه ارتباطی با پزشکان میبدی در سراسر کشور  و جهان و همچنین آگاهی بخشی نسبت به مردم و اقدام سریع و مورد رضایت مردم و آمادگی داشتن لازم برای شرایط سخت را هم یادآور شد.

وی در ادامه بر لزوم همبستگی و هم افزایی اجتماعی در ماه مبارک رمضان و همچنین فعال بودن صندوق تعاون اجتماعی و مراقبت بر اینکه مردم در تنگنای اقتصادی نباشند ، تاکید کرد.

کنترل بیماری کرونا در موج چهارم

فرماندار میبد هم گفت:خوشبختانه با تمهیداتی که اندیشیده شده و تلاشهای انجام شده آمار بیماران کرونا در میبد در موج چهارم افزایش چندانی نداشته و امیدواریم علی رغم برنامه‌ریزی هایی که با همکاری سپاه و بسیج شهرستان شده به ایجاد نقاهتگاه نیاز نشود.

حسین فلاح در ادامه به محدودیت فضای فیزیکی بیمارستان و لزوم  در نظر گرفتن زمینی برای توسعه آن به متراژ 100 هکتار اشاره و بر آن تاکید کرد.

ارایه برنامه استراتژیک پنج ساله برای توسعه خدمات درمانی و فضای فیزیکی بیمارستان میبد

رییس بیمارستان میبد نیز به نوشتن برنامه استراتژیک پنج ساله همراه با شرح وظایف سازمان‌ها و ارگان‌ها با هدف ارتقای مرکز درمانی شهرستان و نمونه شدن بیمارستان در منطقه اشاره کرد

محمد هادی فرحزادی در ادامه 13 بند برنامه یاد شده شامل تکمیل و بهره‌برداری فاز یک و 2 بیمارستان که با تکمیل آن 112 تخت به تخت‌های بیمارستان اضافه می‌شود و تکمیل فاز 2 که به دنبال آن بیمارستان  14 هزار متر مربع افزایش فضا می‌یابد و تکمیل و بهره‌برداری فاز یک و 2 اورژانس را برشمرد.

وی تلاش برای تکمیل و بهره‌برداری ساختمان هشت واحدی پزشکان و همچنین کلینیک  در سال 1400 را یاد آور شد و در ادامه به تبدیل بیمارستان به بیمارستان فوق تخصصی و همینطور آموزشی درمانی نیز به عنوان بندهای دیکر برنامه استراتژیک یاد شده اشاره کرد.

این مسوول همچنین راه‌اندازی بخش و اتاق عمل مغز و اعصاب و بخش بازتوانی  قلب و عروق و واحد مجهز آموزش و ایجاد مرکز رفاهی برای بیماران دیگر شهرها را از دیگر بندهای برنامه یاد شده عنوان کرد.

نیاز بیمارستان میبد به پزشکان تخصصی و فوق تخصصی

وی نیاز بیمارستان به پزشکان فوق تخصص مرتبط به بیماری‌های  غدد ، چشم و رادیولوژی را یادآور شده و به وجود ظرفیت‌ها و تجهیزات پزشکی پیشرفته مانند دستگاه سنگ شکن و لیزر چشم در بیمارستان  اشاره کرد.

در این نشست به اختصاص دادن فضای مساجد برای اسکان و ارایه خدمات رفاهی به بیمارانی که از شهرهای دیگر به بیمارستان مراجعه دارند و نیز راه اندازی آزمایشگاه «سیدالشهدا» با تخصیص 2 میلیارد تومان برای خرید تجهیزات آن اشاره شد.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.