شهرداری میبد آسفالت معابر شهرک شهدا را در دستور کار خود قرار داد

شهرداری میبد آسفالت و زیرسازی بخشی از معابر شهرک شهدا مورد درخواست مردم که از 10 سال گذشته تا کنون مورد غفلت واقع شده‌بود را در دستور کار خود قرار داد.

مردم بخشی شهرک شهدای میبد سالها است بین شهرداری و بنیاد مسکن در تردد و نامه نگاری برای آسفالت و بهسازی از معابرو خیابان‌های محل سکونت خود هستند و با به نتیجه نرسیدن مشکلات درخواست پیگیری از طریق رسانه‌ها کردند.

با اطلاع رسانی و همکاری سرکار خانم صفیه امامی سعی شد با تهیه تصاویر و فیلم مشکل مردم این محله پیگیری شود.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی شهرداری میبد ، با توجه به پیگیری های انجام شده قرارداد بین شهرداری و پیمانکار پروژه امضا گردیده و از فردا پنجشنبه 27 خرداد عملیات آسفالت بخش مورد نظر از شهرک شهدا با نقشه برداری شروع می‌شود و در طی 2 ماه به بهره‌برداری می‌رسد.

همچنین رییس بنیاد مسکن میبد نیز در ارتباط با آسفالت معابر شهرک شهدا بخش مربوط به واگذاری‌های بنیاد مسکن گفت: این نهاد در زمان قیمت گذاری واحدها با توجه به عدم اجرای لوله کشی گاز  وشبکه مخابرات و یا عدم اجرای انشعابات آب وگاز امکان آسفالت معابر ندارد و به همین علت در قیمت تمام شده واحدها هزینه آسفالت ذکر نمی‌شود.

سید حسین موسوی افزود: بنابراین از متقاضیان مسکن وجهی در این ارتباط گرفته‌ نشده و در قرارداد واگذاری مسکن نیز این موضوع درج نشده‌است.

وی یادآور شد: علی رغم این موضوع  نشست‌هایی با شهرداری وشورای شهر تشکیل و مقرر شد شهرداری بر اساس مصوبه شورا وجهی را برای آسفالت از متقاضیان در زمان مراجعه به شهرداری اخذ و نسبت به آسفالت معابر اقدام کند و صورت جلسه‌های مربوطه نیز در فرمانداری موجود می‌باشد.

این مسوول در ارتباط با نخاله‌های مربوط به تیر برق نیز اظهار کرد: با توجه به اینکه حریم دکل‌های فشار قوی در اختیار شرکت برق است ،  پیمانکار آن اداره پس از جمع آوری تیرهای فرسوده در سطح شهر نسبت به تخلیه وسپس کشیدن میلگردهای آن اقدام می‌کند.

وی در ادامه گفت: نامه نگاری‌های متعدد با اداره برق انجام شد که در نهایت اداره برق از اوایل امسال نسبت به جابجایی مکان تخلیه تیرهای فرسوده اقدام کرد و با این حال هنوز نسبت به جمع آوری نخاله‌های به جای مانده اقدام نشده‌است.