روحیه انسجام و اتحاد بین اعضای شوراهای اسلامی شهر تقویت شود

امام جمعه میبد گفت: اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا با داشتن روحیه انسجام و اتحاد و پیوستگی و طرح برنامه‌های جامع انجام دهنده کارهای بزرگ می‌شوند و امور روزمره شهر و مردم نیز مورد غفلت آنها واقع نمی‌شود

آیت الله علیرضا اعرافی در نشست شورای اداری میبد با یادآور شدن طبیعی بودن اختلاف نظرها وسلیقه‌ها افزود: با کار جمعی و هم اندیشی و تعامل در کنار اختلاف سلیقه‌ها  و نیز ارتباط داشتن مسوولان مجموعه شوراهای شهر و روستاهای شهرستان می‌توان همانند منظومه منسجم  در پیشبرد امور کل شهرستان و انجام کارهای بزرگ موفق عمل کرد.

وی نسبت به طرح  برنامه‌های جامع کوتاه مدت و بلند مدت در شوراهای اسلامی شهر و روستا تاکید کرد.

امام جمعه میبد تعیین اولویت‌ها درحوزه سلامت را نیز یادآور شد و تکمیل و ارایه  طرح جامع راهبردی در این حوزه برای تصویب را خواستار شد.

وی همچنین با اشاره به پروژه‌های انجام شده  و در حال انجام درحوزه‌های راه و شهرسازی و ورزش و جوانان که با گرفتن اعتبارات پیگیری شده از همه اداره‌ها و ارگان‌های شهرستان خواست در ارایه و جرای طرح‌ها و برنامه‌های منطقه ویژه اقتصادی نیز با رعایت ضوابط و شرایط همراهی کنند

رییس  شورای فرهنگی میبد در ادامه هم افزایی در کارهای جهادی را یادآور شد و اظهار کرد: باید با کار جهادی و روحیه انقلابی در کنار هم بر قدرت‌ها بیفزاییم و ضعف‌ها را از بین ببریم و همچنین با پیوند زدن دل و جان با ارزش‌های اسلامی از منابع اسلامی مانند عهدنامه مالک اشتر الگو بگیریم و با بازسازی روح و شخصیت خود در مسیر تعالی و پیشرفت در همه ابعاد زندگی فردی و اجتماعی حرکت کنیم.

اعرافی ادامه داد: وقتی کار برای خدا انجام گیرد و در انجام آن عشق و علاقه و انگیزه ، جوشش و ارتباط های معنوی  و در نظر گرفتن شاخص‌ها و دل سوزاندن و کمر همت بستن برای سعادت جامعه و آثار اجتماعی سر لوحه عمل قرار گیرد ، نتیجه آن داشتن جامعه موفق است.

پروژه‌های ورزشی میبد آماده بهره‌برداری در مرداد ماه است

فرماندار میبد نیز در این نشست با تشکر از دست اندرکاران برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا و با ارایه گزارش فعالیت‌های انجام شده گفت: پروژه‌های بهداشت و درمان با جذب اعتبارات میلیاردی دولتی و خیری مورد بهره‌برداری قرار گرفت ، پروژه های حوزه ورزش با اعتبار بالغ بر 30 میلیارد تومان اعتبار نیز آماده بهره برداری در ماه مرداد است.

حسین فلاح در ادامه از مسوولان حوزه درمان خواست با مورد توجه قرار دادن موضوعات نرم‌افزاری و تامین نیروی متخصص و فوق تخصصی و استفاده بهینه از سخت افزارهای ایجاد شده موجب شوند تا خدمات بهتری در حوزه درمان به مردم ارایه شود.

مردم طعم شیرین پروژه‌های بهره‌برداری شده را احساس نمی‌کنند

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست با اعلام نارضایتی از دادن مجوزهای دوباره به صنعت کاشی به پروژه‌های افتتاح شده به ویژه در 20 اخیر اشاره کرد که طعم شیرین آن را مردم احساس نمی‌کنند.

سید جلیل میرمحمدی در ادامه بهره‌برداری پروژه‌ها در حوزه درمان و کمبود پزشکان متخصص را یادآور شد و درادامه به افت فشار و شوری آب شهرستان اشاره کرد.

وی همچنین با اشاره به واگذاری زمین در طرح ملی مسکن از روند کند واگذاری زمین گلایه کرد.

مرکز ۱۰6 هزار نفری شهرستان میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.   

ایرنا