مجتمع فرهنگی تفریحی مددجویان بهزیستی میبد بهره‌برداری شد

مجتمع فرهنگی ورزشی مددجویان بهزیستی میبد احداث شده در باغی به وسعت پنج هزار و 200 مربع و با اعتبار خیری 900 میلیون تومان با حضور مسوولان اداره کل بهزیستی استان یزد و شهرستان بهره‌برداری شد. این مجموعه شامل 2 سوئیت به مساحت 200 متر مربع و چندین آلاچیق با هزینه خیر خانواده فلاح در […]

مجتمع فرهنگی ورزشی مددجویان بهزیستی میبد احداث شده در باغی به وسعت پنج هزار و 200 مربع و با اعتبار خیری 900 میلیون تومان با حضور مسوولان اداره کل بهزیستی استان یزد و شهرستان بهره‌برداری شد.

این مجموعه شامل 2 سوئیت به مساحت 200 متر مربع و چندین آلاچیق با هزینه خیر خانواده فلاح در باغ اهدا شده از سوی مرحوم کاظم وطنی در سال 91  راه‌اندازی شده‌است.

مدیرکل اداره بهزیستی استان یزد در این مراسم گفت: در سال 25 تیرماه سال 59 به همت شهید فیاض بخش ، بهزیستی به صورت مستقل از وزارت بهداری جدا میشود و حداقل 16 نهاد غیردولتی قبل از انقلاب در سازمان بهزیستی ادغام می‌شود و هم اکنون بیش از 50  وظیفه و 130 فرآیند برای بهزیستی تعریف شده‌است.

علی محمد عطابخش در ادامه با اشاره به شعار هفته بهزیستی (22 تا 28 تیرماه) با عنوان «بهزیستی در گام دوم ، هوشمند سازی ، محله محوری و سلامت اجتماعی در خانواده» افزود: در میبد با توجه به محله محوری و واگذاری وظایف بهزیستی به بخش دولتی بیش از 95 درصد فعالیت‌ها توسط بخش غیردولتی انجام می‌گردد.

وی ادامه داد: این مشارکت نشان دهنده همکاری و همراهی موسسه های خیریه و افراد خیر است ، همانگونه این مجموعه توسط خیرین با واگذاری مکان و ساخت و ساز آماده بهره‌برداری شد.

سرمایه اداره بهزیستی مشارکت مردم است

رییس اداره بهزیستی میبد نیز با تشکر از خیرین در راه‌اندازی مکان یاد شده گزارشی از راه‌اندازی آن ارایه داد.

سید محسن فلاح در ادامه افزود: بهزیستی در 2 حوزه سلامت اجتماعی و سرمایه اجتماعی فعالیت دارد که سرمایه بهزیستی همین مشارکت مردم است که به خصوص در زمان شیوع ویروس کرونا و مشکلات اقتصادی ایجاد شده خیرین  در سال 99 با رشد 30 درصد رشد مشارکت کمکهای خوبی به جامعه هدف بهزیستی کرده‌اند.

وی همچنین گزارشی از مصوب شدن ردیف بودجه مرکزتحقیقات ژنتیک با حمایت‌های امام جمعه و فرماندار و نمایندگان مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی داد که به دنبال آن با اعتبار 2 میلیارد و 100 میلیون تومان مشاوره رایگان و انجام آزمایش‌های رایگان برای حدود 350 نفر انجام شد. 

رییس جامعه معلولین میبد هم گفت: فرمانداری ،  شهرداری‌های بفروییه و میبد و دهیاریهایی مانند دهیاری حسن آباد و خانواده یدالله فلاح  که بنای 2 سوییت و آشپزخانه را به یاد خواهر خود ساختند ، همه با هم همکاری کردند تا این پروژه به مرحله بهره‌برداری برسد.

غلامحسین فلاح افزود: این مکان از هم‌اکنون به عنوان فضایی برای برگزاری  برنامه‌های اردویی و تفریحی مددجویان بهزیستی و خانواده‌هایشان اختصاص دارد.