دفتر جمعیت نابینایان میبد راه‌اندازی شد

دفتر جمعیت نابینایان میبد در 2 طبقه ساختمان  با هزینه کرد 550 میلیون تومان با حضور مسوولان راه اندازی شد. در مراسم راه اندازی این دفتر مشکلات اشتغال نابینایان توسط معلولان مطرح شد و آنها خواستار دادن مشاغلی چون اپراتوری و یا گذاشتن سهمیه در آموزش و پرورش شدند و اظهار کردند : نابینایان به […]

دفتر جمعیت نابینایان میبد در 2 طبقه ساختمان  با هزینه کرد 550 میلیون تومان با حضور مسوولان راه اندازی شد.

در مراسم راه اندازی این دفتر مشکلات اشتغال نابینایان توسط معلولان مطرح شد و آنها خواستار دادن مشاغلی چون اپراتوری و یا گذاشتن سهمیه در آموزش و پرورش شدند و اظهار کردند : نابینایان به سختی درس می‌خوانند و با موفقیت از مدارس فارغ التحصل  می‌شوند و روا نیست بدون شغل بمانند.

معاون امور توانبخشی اداره کل بهزیستی استان یزد در جواب به آنها گفت: سازمان بهزیستی به جز حمایت توانمند سازی و بازتوانی افراد در ارتباط با تامین مسکن و اشتغال در حوزه معاومت مشارکت‌ها هم حمایت‌هایی  در قالب پرداخت تسهیلات سهم بیمه کارفرما را انجام می‌دهد.

مسعود نشان در ادامه قانون 3 درصد استخدام معلولان اشاره کرد که طوری تعبیه شده که ازاین  سه سهم حتی اگر معلولی هم شرکت نکرد و یا در مصاحبه قبول نشد ، این سه سهم به افراد سالم داده نمی‌شود و کارشناس بهزیستی نیز در زمان مصاحبه حضور دارد.

وی ادامه داد : در قانون تصریح شده که درصدی معین از پست‌های اپراتوری مخابرات به نابینایان اختصاص یابد و بر این اساس با توجه به زمینه های مهیا شده تشکل‌های همسو همانند جمعیت نابینایان و هم خود معلولان نیز باید گزارش دهند و پیگیر باشند.

سه هزار نفر مددجوی اداره بهزیستی میبد هستند  و مرکز این شهرستان 106 نفری در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.