مشاور خانواده و مدرس دانشگاه میبد تجلیل شد

مشاور خانواده و مدرس دانشگاه آزاد میبد از سوی فرماندار و مسوولان اداره ورزش و جوانان این شهرستان به مناسبت هفته ازدواج (21 تا 27 تیرماه) تجلیل شد.

مشاور خانواده و مدرس دانشگاه آزاد میبد از سوی فرماندار و مسوولان اداره ورزش و جوانان این شهرستان به مناسبت هفته ازدواج (21 تا 27 تیرماه) تجلیل شد.

فرماندار میبد دراین برنامه تجلیل با گرامیداشت هفته ازدواج و تقدیر از معصومه اسمعیلی مشاور خانواده و مدرس دانشگاه آزاد انجام دهنده اقدامات ارزشمند در شهرستان گفت:  به واقع دغدغه علمی و انگیزه منشاء انجام  فعالیت‌های ارزشمند نرم افزاری و به وجود آوردن فرصت‌های  طلایی برای شکل گیری کانون خانواده  و دور ماندن این کانون از آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی است.

حسین فلاح افزود: آسیب‌های اجتماعی به اجتماعی زیبنده شهر و کشور ما ایران نیست  و باید در فرآیندی موثر در اصلاح جامعه و پیشگیری از دچار شدن کانون خانواده به مشکلات و آسیبها تلاش کرد.

وی شکل گیری باور خوب  در مردم در این ارتباط را یادآور شد و در ادامه تعامل مردم و مشاوران و مسوولان  را شرط شکل گیری یک فرآیند موثر در اصلاح و ارتقای جامعه و دور ماندن کانون خانواده از آسیب‌ها عنوان کرد و از مردم خواست در فرآیندی که شکل گرفته و از ظرفیت مشاوران در شهر استفاده می‌شود ، همراهی کنند.

برگزاری کارگاه‌های ویژه زوجهای جوان و مشاوره‌های رایگان

محمد رضا زارع بیدکی رییس اداره ورزش و جوانان میبد هم نیز به برگزاری کارگاه‌های ویژه زوجهای جوان و مشاوره‌های رایگان از سوی این اداره با همکاری خانم اسمعیلی مشاور خانواده اشاره کرد و از همکاری انجام شده تقدیر کرد.

مشاور خانواده و مدرس دانشگاه آزاد برگزاری کارگاه‌ها و ارایه مشاوره به خانواده‌ها را انجام وظیفه عنوان کرد و اظهار امیدواری برای توفیق داشتن و فراهم بودن شرایط  و توان در ادامه دادن این مسیر کرد.  

در این نشست اجرای طرح ارتقای سطح سلامت اجتماعی و فرهنگی  در حوزه صنعت میبد نیز مورد اشاره قرار گرفت و گزارشی از بازخوردهایی که تاکنون داشته‌است  توسط مشاور خانواده ارایه شد.

حدود 100 مشاور در میبد شناسایی شده‌اند که تعدادی از آنها علاوه بر ارایه خدمات مشاوره فردی به خانواده‌ها در برگزاری کارگاههای مهارت افزایی و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و فرهنگی  نیز همکاری دارند.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

ایرنا