نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: پیشرفت و توسعه کشور در دستان دانش پژوهان و محققان دارای قدرت تصمیم گیری است و بر این اساس باید دانش پژوهی ، تکلیف دادن برای ارایه راهکار و آموزش قدرت تصمیم گیری داشتن در مراحل اولیه تحصیل برای کودکان برنامه ریزی شود .

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: پیشرفت و توسعه کشور در دستان دانش پژوهان و محققان دارای قدرت تصمیم گیری است و بر این اساس باید دانش پژوهی ، تکلیف دادن برای ارایه راهکار و آموزش قدرت تصمیم گیری داشتن در مراحل اولیه تحصیل برای کودکان برنامه ریزی شود .

آیت الله ناصری در نشست صمیمی با اساتید و کارکنان دانشگاه میبد با تاکید بر پرورش افراد دانش پژوه و محقق در دانشگاهها افزود: دنیای استکبار نسبت به ایران وسبک زندگی مردم ایران برنامه ریزی کرده‌است تا به گونه‌ای با حرکت بالا رفتن از نردبان علم به پشت بام غرب برسیم و در آن حالت به آنها احساس نیاز التماس آمیز داشته باشیم.

وی اظهار کرد: دانش آموزان باید از ابتدا در زمان درس این مشکل را رفع کنند و به گونه‌ای درس بخوانند که در حل مسائل هیچ نیازی به آنها احساس نکند و باید توجه کنند که استکبار در برنامه ریزی درسی به گونه‌ای عمل کرده است که در یک مرحله‌ای حل مسائل را برای ما لاینحل بگذارند تا به هدف مطلوب نرسیم.

آیت الله ناصری تصریح کرد: آنها در برنامه‌های برنامه‌ریزی شده برای ما جایی برای تدین ، دینداری ، هویت و فکر کردن نگذاشته‌اند و هیچ تکلیفی به دانشجو برای فکر کردن در باره آنچه در برای آنها ارایه کرده‌اند ، نمی‌دهند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در ادامه بر نداشتن ضعف در عمل ، قدرت تصمیم گیری ، برنامه ریزی ، اندیشه و توکل بر خدا که راه و شیوه زندگی امام راحل بود ، تاکید کرد.

دانشگاه میبد یک مرکز علمی فرهنگی و تاثیرگذار است

رییس دانشگاه یزد هم گفت: دانشگاه میبد یک دانشگاه فرهنگی و تاثیر گذار در میبد و حتی در استان یزد است ، این  دانشگاه اساتید مومن و متعهد جذب کرده و ما کمترین نسبت کارمند به هیات علمی در دانشگاه میبد داریم.

عباس کلانتری افزود: این موضوع نشان دهنده که کارمندان دانشگاه از دل و جان مایه می‌گذارند و هیات علمی نیز بسیاری اوقات نیازهای دانشگاه را برطرف می کنند و دانشجویان بسیار خوبی هم داریم.

دانشگاه میبد تاکنون پیشرفت و توسعه چشمگیری داشته‌است

رییس دانشگاه میبد نیز گفت:دانشگاه میبد با گذشت بیش از یک دهه از تاسیس نسبت به دانشگاههای دیگر در تراز خودش و به عبارتی دانشگاههای در حال توسعه پیشرفت چشمگیری تا کنون داتشه است.

عباس نیک نژاد افزود: این دانشگاه هم اکنون نزدیک به 83 هیات علمی دارد و در مجموع  65 نفر کارمند قراردادی ، شرکتی و پیمانی و رسمی در این دانشگاه خدمت می‌کنند و سه هزار دانشجو در حال تحصیل در این دانشگاه هستند.

وی ادامه داد: این واحد علمی کشور نزدیک به یک هزار و 200 نفر دانشجوی خوابگاهی و مابقی دانشجویان بومی دارد و در 16 رشته در مقطع کاردانی و کارشناسی ، 14 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و چهار رشته در مقطع دکتری دانشجو می پذیرد و در رشته‌های مانند علوم قرآن و حدیث ، نهج البلاغه ، حقوق جزا و حقوق خصوصی مقطع دکتری دارد و همچنین رشته های تفسیر علوم قرآن ، فلسفه و حکمت و تاریخ ایران اسلامی و شیعه شناسی مقطع کارشناسی ارشد راه اندازی شده است.

وی تصریح کرد: دانشگاه میبد همچنین در ارتباط با عفاف و حجاب شرایط مطلوبی دارد دختران پوشش چادردارند و پسران نیز رعایت کننده حداقل‌ها هستند و اجرای برنامه های فرهنگی  به همت مجموع کادرفرهنگی دانشگاه شامل دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و معاونت فرهنگی در این دانشگاه شاخص است.

رییس دانشگاه میبد برنامه های فرهنگی اجرا شده در عملکرد چهارماهه این دانشگاه را 177 مورد شامل مسابقات ورزشی ، مسابقات متنوع کتابخوانی و زندگی نامه شهدا و پرداختن به برنامه های مهدویت ، جهاد تبیین ، بیانیه گام دوم انقلاب ، عفاف و حجاب و فرزندآوری عنوان کرد.

در این نشست از برگزیدگان مسابقات حفظ قرآن بین فرزندان کارمندان و اساتید این دانشگاه تجلیل شد.

دانشگاه میبد در مهرماه ۱۳۷۴ با عنوان «دانشکده الهیات میبد» وابسته به دانشگاه یزد با پذیرش ۳۰ دانشجو در رشته دبیری الهیات و معارف اسلامی در عرصه‌ تعلیم و تربیت شروع به فعالیت کرد.

هم اکنون دارای سه دانشکده الهیات و معارف اسلامی، دانشکده علوم انسانی و دانشکده فنی و مهندسی است.

سایت جدید دانشگاه در زمینی به مساحت ۱۶۰ هکتار در کنار شاهراه جنوب به شمال کشور با موقعیت مناسب جغرافیایی در شهرستان میبد واقع است.

مرکز شهرستان ۱۰7 هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

ایرنا