معرفی / کتاب دیدبان همیشه بیدار نوشته فرحناز فروغیان 19 بهمن 1401

معرفی / کتاب دیدبان همیشه بیدار نوشته فرحناز فروغیان

دیده بان همیشه بیدار زندگینامه شهید اسماعیل شهابی طرفی است که به قلم شیوای فرحناز فروغیان در 146 صفحه نوشته شده و در سال 1400 توسط انتشارات راه ماندگار(وابسته به مرکز حفظ آثار سپاه ولی عصر (عج)به زیور طبع آراسته شده است.

فرهنگ و هنر
ساجده قاسمی 24 آبان 1400

ساجده قاسمی

ساجده قاسمی هنرمند قصه‌گوی میبدی و صاحب افتخارهای بسیار در این حوزه از جمله راه یافته به جشنواره منطقه‌ای کشور در سال 99 و  برگزیده کشوری جشنواره‌ بین المللی قصه گویی در سال 97 است.

راز سکوت 07 شهریور 1400

راز سکوت

رمان راز سکوت شامل ۳۰۴ صفحه دومین اثر ملیحه رسولی نویسنده میبدی با موضوعی اجتماعی و عاشقانه در باره دختری به نام آذرخش است.

سریالهای سیما در ماه مبارک رمضان 20 فروردین 1400

سریالهای سیما در ماه مبارک رمضان

«احضار»، «بچه مهندس 4»، «یاور» و «رعد و برق» سریال های جدیدی هستند که در شب های ماه رمضان سال 1400 از شبکه های یک، دو، سه و پنج پخش می شوند.

خانه بمانیم و کتاب بخوانیم 25 آبان 1399

خانه بمانیم و کتاب بخوانیم

کتاب خواندن از جمله کارهای مفید و با ارزش است ، روزهای کرونایی خود را می‌توان با روی آوردن به مطالعه کتابهای خوب غنی و شاد کرد و نگرش و نگاه خود به زندگی را تغییر داد.

روایت عشق به امام حسین (ع) و یارانش 16 شهریور 1399

روایت عشق به امام حسین (ع) و یارانش

امسال به علت شیوع کرونا بسیاری از مراسم‌ها و سنت‌های هر ساله ماه محرم اجرا نشد و مردم عزاداری‌ها را به گونه‌ای متفاوت از سالهای گذشته برگزار کرده و روایت‌هایی از عشق به امام حسین (ع) و یارانش را ماندگار ساختند.

سرنوشت عجیب بازیگران خردسال سینمای ایران + عکس 03 تیر 1399

سرنوشت عجیب بازیگران خردسال سینمای ایران + عکس

بازیگرانی که در کودکی چهره شدند و حالا خبری از آن‌ها نیست، خیلی‌هایشان برای ما خاطره‌انگیز هستند، مطلبی درباره گمشده‌های بازیگری و سرنوشت متفاوت هر کدامشان.

دلایل افت محسوس «پایتخت» چه بود؟ 18 فروردین 1399

دلایل افت محسوس «پایتخت» چه بود؟

در روز‌های پایانی نوروز، بینندگان و دنبال‌کنندگان سریال «پایتخت ۶» طبق معمول منتظر قسمت‌های پایانی این فصل از این مجموعه دنباله‌دار بودند. طبعا هر فرجامی برای این مجموعه از سوی بینندگان آن متصور بود جز آنچه آقای کارگردان طی خبری اعلام کرد.

می دانم ! ! ! 24 اسفند 1398

می دانم ! ! !

شبی در خویش چون آوار خواهم مرد ، می دانم !شبی تنها و بی کس گوشه دیوار خواهم مرد ، می دانم ! تمام لحظه ها در آرزوی دیدنت پژمردشبی از انتظارت یار خواهم مرد ، می دانم ! میان عشق و نفرت باز هم تردید می بینمشبی در خواب یا بیدار خواهم مرد ، […]

در کوچه باغ شعر / شعر«بی وفایی» از فرزانه خانی میبدی 15 بهمن 1398

در کوچه باغ شعر / شعر«بی وفایی» از فرزانه خانی میبدی

فرزانه خانی میبدی به مدت ۱۸ سال است که با شرکت در جلسه‌های شعر خوانی اشعاری را سروده و در نزد شاعران پیش کسوت به نقد و بررسی آنها می پردازد.

گفت و گو با صادق نصیری کارگردان نمایش «گذشته التزامی» 18 دی 1398

گفت و گو با صادق نصیری کارگردان نمایش «گذشته التزامی»

نمایش “گذشته التزامی” یکی از ۲ نمایش برگزیده بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استان یزد از آثار صادق نصیری است ، کارگردانی که نمایش‌های چای تلخ ، کسی زیر سنگ ها آواز می خواند ،ما به هم دروغ نمی گیم و جی را نیز در کارنامه خود دارد.

توصیه خیّامی سروده دکترسید محمود الهام‌بخش 25 اردیبهشت 1398

توصیه خیّامی سروده دکترسید محمود الهام‌بخش

توصیه خیّامی در باب ماه رمضان سروده دکترسید محمود الهام‌بخش عضو هیأت علمی پیش کسوت دانشگاه یزد می باشد که تقدیم نگاه سبز شما می گردد:

رمان “رابطه ها” بر مبنای روابط افراد و تاثیرات آن بر اجتماع است 21 شهریور 1397

رمان “رابطه ها” بر مبنای روابط افراد و تاثیرات آن بر اجتماع است

بانوی نویسنده میبدی گفت: ایده کتاب رابطه ها سال ها در ذهنم بود تا اینکه بعد از مطالعه و تحقیق زیاد توانستم آن را به نگارش در آورم.

یادداشت مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران به مناسبت روز تئاتر 07 فروردین 1397

یادداشت مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران به مناسبت روز تئاتر

دنیا خیلی کوچیکه! خیلی کوچیکه دنیا! بعضی آدماش، تا چشم بهم بزنی، عکسی اسیرِ قاب میشن و بعضی آدماش، دوباره شنیدنشون آرزو میشه و بعضی آدماش انگار به هزار دلیل دلشون می خواد تنهایی خودشون رو به صحنه ببرند.

معرفی کتاب / رمان رابطه ها نوشته فهیمه میرزایی 15 بهمن 1396

معرفی کتاب / رمان رابطه ها نوشته فهیمه میرزایی

رابطه ها سومین اثر نویسنده میبدی،فهیمه میرزایی است که به تازگی به چاپ رسیده است .

شاعر آیینی میبد اولین جرقه های شاعری را از اشعار مرحوم چایچیان دریافت نمود 12 آذر 1396

شاعر آیینی میبد اولین جرقه های شاعری را از اشعار مرحوم چایچیان دریافت نمود

 شاعر آیینی شهرستان میبد با بیان اینکه مرحوم چایچیان شاعر دلسوخته اهل‌بیت (ع) بود، گفت: اولین جرقه‌های سرودن شعر را از مرحوم چایچیان دریافت کردم.