رصد رسانه‌های بیگانه 29 اسفند 1401

رصد رسانه‌های بیگانه

استفن والت در فارین پالیسی نوشت: توافق اخیر میان جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی با میانجی گری چین، زنگ خطری برای امریکاست.

یادداشت ها و مقالات
میزی که ایران چید؛ همه منهای آمریکا 24 اسفند 1401

میزی که ایران چید؛ همه منهای آمریکا

میزی که ایران چید؛ همه منهای آمریکاشش سال فاصله است، از روزگاری که رئیس‌جمهور آمریکا گفت «عربستان گاو شیرده ماست»، تا پریروز که نیویورک تایمز نوشت «آمریکا پشت درِ مذاکرات ایران، چین و عربستان ماند».

ایران و بلاروس به نقشه راه جامع همکاری رسیدند/هدف‌گذاری تجارت ۱۰۰ میلیون دلاری بین ایران و بلاروس 23 اسفند 1401

ایران و بلاروس به نقشه راه جامع همکاری رسیدند/هدف‌گذاری تجارت ۱۰۰ میلیون دلاری بین ایران و بلاروس

رئیس‌جمهور کشورمان در نشست مشترک با رئیس‌جمهور بلاروس گفت: توافقات خوبی در حوزه‌های صنعت، معدن، تجارت، کشاورزی، راه و... مطرح و انجام شد. در ذیل سازمان همکاری‌های شانگهای و اتحادیه اوراسیا می‌توانیم همکاری‌های خوبی داشته باشیم.

بررسی اهمیت و جایگاه صادرات نفت در اقتصاد ایران 23 اسفند 1401

بررسی اهمیت و جایگاه صادرات نفت در اقتصاد ایران

صادرات یکی از مهم ترین ارکان اقتصاد در هر کشوری میباشد که مزایای فراوانی از جمله ارز اوری،ایجاد مبادلات خارجی و چندین مورد مهم نیز می‌باشد.

دستاوردهای مذاکرات ایران و عربستان 22 اسفند 1401

دستاوردهای مذاکرات ایران و عربستان

دستاوردهای مذاکرات ایران و عربستان افزایش همکاری اقتصادی، بازرگانی، سرمایه‌گذاری، فنی، علمی، فرهنگی، ورزشی و جوانان و توسعه همکاری کشورهای حوزه خلیج فارس برای مدیریت چالش‌های موجود از جمله دستاوردهای روابط ایران و عربستان خواهد بود.

همه ما مأمور به ادای تکلیف و وظیفه ‏ایم نه مأموربه نتیجه 21 اسفند 1401

همه ما مأمور به ادای تکلیف و وظیفه ‏ایم نه مأموربه نتیجه

ما تا آن روز که احساس کرد که توان و تکلیف جنگ دارد به وظیفه خود عمل کرد و خوشا به حال آنان که تا لحظه آخر هم تردید نکردند، آن ساعتی هم که مصلحت بقای انقلاب را در قبول قطعنامه دید و گردن نهاد، باز به وظیفه خود عمل کرده است، آیا از اینکه به وظیفه خود عمل کرده است نگران باشد؟!

بررسی تاثیر بحران مالی بر بازار سرمایه و بورس اوراق بهادار / سید محمدرضا حسینی علی آباد و سید فخرالدین طاهرزاده موسویان 21 اسفند 1401

بررسی تاثیر بحران مالی بر بازار سرمایه و بورس اوراق بهادار / سید محمدرضا حسینی علی آباد و سید فخرالدین طاهرزاده موسویان

در جوامع امروزی اهمیت بازار سرمایه و بورس اوراق بهادار بر هیچ کسی پوشیده و مبهم نمی‌باشد. اما بازار بورس و سرمایه بیشتر اوقات تحت تاثیر بسیاری از متغییرهایی که چه مستقیم و چه غیر مستقیم بر این بازار تاثیر میگذارند، قرار میگیرد و باعث تغییراتی می‌شود.

مسموم سازی؛ انتقام از آینده سازان پیشرفت ایران 17 اسفند 1401

مسموم سازی؛ انتقام از آینده سازان پیشرفت ایران

جمهوری اسلامی، امکان تحصیل و پیشرفت را از انحصار طبقات برخوردار در رژیم طاغوت بیرون آورد. این پیشرفت چشمگیر به ویژه در میان دختران و زنان، مورد اعتراف سازمان های جهانی است و اصلا نمی توان احترام و پیشرفت زنان در بعد از انقلاب را با قبل از آن مقایسه کرد.

پروژه آشوب/ خائنان اغلب از دشمنان خطرناک ترند! 15 اسفند 1401

پروژه آشوب/ خائنان اغلب از دشمنان خطرناک ترند!

بدتر و رسواتر از همه اما کسانی هستند در داخل کشور بی هیچ دلیل و کینه توزانه در حال متهم کردن نظامند. صرف نظر از پیگیری اصل مسئله، برخورد پشیمان کننده با کسانی که عالمانه دروغ می گویند و تهمت می زنند بر هر کار دیگری مقدم است. این درس اصلی آشوبهای اخیر است.

نخستین شهیدی که در کنار مزار شهید مدرس آرام گرفت/ نظام اسلامی باید مطیع ولایت باشد 15 اسفند 1401

نخستین شهیدی که در کنار مزار شهید مدرس آرام گرفت/ نظام اسلامی باید مطیع ولایت باشد

شهید بهبودی صله‌‌ی رحم را به جا می‌آورد و يكی از طلاب وفادار به امام و انقلاب بود. در پيروزی انقلاب اسلامی و بيداری مردم كاشمر، نقش كليدی و اساسی داشت. وی نخستین شهيدی است كه در كاشمر در كنار مزار شهيد مدرس آرام گرفت.

علی اکبر؛ فضائل خلقت در شمایل مخلوق 14 اسفند 1401

علی اکبر؛ فضائل خلقت در شمایل مخلوق

حضرت علی اکبر (ع) تنها گزینه خلقت است که دارای بیشترین مشابهت در ابعاد بینشی و کنشی با خُلُقٍ عَظيمٍ نبوی، علوی و فاطمی است.

روند پرشتاب بازگرداندن سوریه به جهان عرب 11 اسفند 1401

روند پرشتاب بازگرداندن سوریه به جهان عرب

روند پرشتاب بازگرداندن سوریه به جهان عرب موفقیت‌های دولت سوریه در مقابله با تروریست‌ها و توطئه‌گران داخلی و خارجی، سران عربی را به این نتیجه رسانده است که حضور دمشق در بین اعراب می‌تواند در حل بحران‌ها و ناامنی‌های منطقه عربی مؤثر باشد.

جنگ تمام عیار ارزی 11 اسفند 1401

جنگ تمام عیار ارزی

جنگ تمام عیار ارزیچرا با مسابقه ی خریدِ ارز، دلار، سکه، خودرو و...به پازل دشمن کمک می‌شود؟! جنگ اقتصادی _ ارزی باید جدی گرفته شود. قرارگاه هماهنگی باید تشکیل گردد، مواضع تیم اقتصادی باید هماهنگ باشد.

مذاکره و دیپلماسی تنها راه کار حل بحران اوکراین 10 اسفند 1401

مذاکره و دیپلماسی تنها راه کار حل بحران اوکراین

مذاکره و دیپلماسی تنها راه کار حل بحران اوکراینطرح راهبردی و عملیاتی ۱۲ بندی چین برای حل بحران اوکراین به عنوان یکی از محدود طرح ها با قابلیت عملیاتی شدن می‌تواند درخور توجه و تحلیل برای نهادهای بین‌المللی جهت رفع هرچه زودتر بحران پیش آمده باشد.

اعیاد شعبانیه تجلیگاه فضائل خالق درشمائل مخلوق 08 اسفند 1401

اعیاد شعبانیه تجلیگاه فضائل خالق درشمائل مخلوق

اعیاد شعبانیه تجلیگاه فضائل خالق درشمائل مخلوقاعیاد شعبانیه در حقیقت آئینه "فضائل خالق در شمائل مخلوق" و تجلی "سیرت انسان شایسته در صورت زمان بایسته" است که شاکله زمینه، زمان و مکان تجلی یافته‌است.

استرس شغلی و نقش مدیران در کنترل آن / دکتر محمدرضا صفری چاکری و مریم مینائی 05 اسفند 1401

استرس شغلی و نقش مدیران در کنترل آن / دکتر محمدرضا صفری چاکری و مریم مینائی

یکی از مهمات زندگی هر فردی برخورداری از شغلی متناسب با ویژگی های فردی میباشد،همچنین عملکرد شغلی نیز یکی از مسائل پر اهمیت برای هر سازمان محسوب می‌شود.