امام جمعه شهرستان میبد با اشاره به اینکه برجام یک پیمان مستدل و غیر قابل تغییر و بازنگری است ، گفت : ما آمادگی انجام هیچ مذاکره جدید برای بازنگری و برجام دیگری نداریم و تا پای جان از امنیت خود و صنایع دفاعی خود صیانت خواهیم نمود.

بام میبد : به نقل از  میبد آدینه ، آیت الله اعرافی امام جمعه میبد در خطبه های نماز جمعه میبد با اشاره به لزوم توجه به شرایط بین المللی کشور ایران در خصوص مسئله برجام ، بیان کرد : اگر آقای ترامپ به برجام اعتراضی دارد ، از دید ما هم در قضیه برجام نواقصی وجود دارد ، ملت ایران و رهبر عظیم الشان انقلاب در خصوص برجام همراهی نمودند ، برای اینکه دنیا بداند که ملت حتی در جاهایی کوتاه می آید ، اما آنچه مهم است ، امنیت و صلح مهم می باشد .

وی خطاب به دشمنان گفت : اگر شما امروز به برجام اشکال می گیرید ، دقیقا دارید یک معامله بین المللی را نقص می کنید.

آیت الله اعرافی در ادامه عنوان نمود : ایران اهل نقض برجام نیست ، اما آقای ترامپ و گروه های مستکبری که در عالم هستند و بار اولی که نیست پیمان های خود را در طول چند قرن در ارتباط با کشورهای جهان سوم نقض می کنند ، جای شگفتی نیست که این پیمان را نقض کرده و پیمان شکنی کنند.

وی خاطرنشان نمود : برجام یک پیمان مستدل و غیر قابل تغییر و بازنگری است ، با اینکه ما نیز نسبت به آن اشکال داریم ، اما هرگز آمادگی انجام هیچ مذاکره جدید برای بازنگری و برجام دیگری که حیات ما و آینده ماست و می خواهد ما را خلع سلاح کند ، نداریم و تا پای جان خواهیم ایستاد و از امنیت خود ، موشکها و صنایع دفاعی خود صیانت خواهیم کرد.

امام جمعه میبد ضمن تبریک نیمه شعبان و ایام شعبانیه ، تلاشهایی که جهت اظهار عشق و علاقه نسبت به امام زمان (ع) با برپایی جشن ها و ایجاد سرور صورت گرفت ، ستود و بیان کرد : اصل جشنها بسیار زیبا و پسندیده است و باید توسعه و گسترش داده شود ، اما لازم است به لغزش هایی هم که صورت می گیرد و مورد رضایت امام زمان (ع) نیست ، توجه نمود و مواظبت داشت که از آنها دوری شود.

رئیس جامعه المصطفی در ادامه با تشکر از کسانی که در برگزاری سومین کنگره بین المللی شعر توحیدی سهیم بودند ، اظهار نمود : برگزاری این کنگره ، یک اقدام بسیار بزرگ و ابتکار بسیار ارزنده ای بود که پیگیری شد و امیدواریم که توجه به توحید که بالاترین ارزش در اعتقادات مسلمانان و مومنان هست ، بیشتر شود و موج این حرکت که شهر ما میبد که پیشگام آن بود ، در ایران و جهان در توجه به خدا و توحید مستمر باشد و ادامه پیدا کند.

وی با اظهار همدردی با هموطنانی که در جریان بارندگی های اخیر دچار سیل و آسیب شده اند ، افزود : وظیفه ما ، مردم و مسئولان این است که اگر اتفاقی در گوشه ای افتاد ، همراهی کنیم تا درد و رنج هموطنانمان کاهش یابد ، همچنین باید به مقاوم سازی ساختمانها نیز که وظیفه خود مردم و نظام مهندسی هست ، توجه و اهتمام شود تا مانع خسارتها و آسیب ها شود.

آیت الله اعرافی با تبریک روز و هفته کارگر به کارگران که چرخاننده چرخهای صنعت و تولید هستند ، بر گرامی داشتن مقام و جایگاه کارگران و رسیدگی مادی و عنایت به مزایای مالی آنها تاکید نمود و ادامه داد : کارگران  از نظر روحی ، اخلاقی و شخصیتی هم باید مورد توجه و احترام قرار گیرند.

وی افزود : کارگران نیز باید به این امر اهتمام داشته باشند که با توجه به شرایط موجود ، باید توجه به صنعت و تولید کالای داخلی را بهتر و بیشتر نمود.

امام جمعه میبد با گرامیداشت شهادت شهید مرتضی مطهری و همه شهدای فرهنگی و همچنین هفته معلم ، عشق بسیار مهم مربی و معلم را در آینده کشور بسیار تاثیر گذار خواند و از زحمات آنها و همچنین خیرینی که همراه با معلمان در امر آموزش نقش و همراهی دارند ، قدردانی نمود.

آیت الله اعرافی ضمن دعوت به رعایت تقوای الهی ، خصوصیات افراد با تقوا را نداشتن عجب و غرور نسبت به کارهای خود چه کم و چه زیاد خواند و افزود : عجب و غرور و خود شیفتگی مانع رشد انسان در زمینه های مختلف اخلاقی ، معنوی ، فکری ، اجتماعی و علمی شخص می شود و او را از ادامه کار باز می دارد.

گفتنی است در نمازجمعه این هفته میبد برنامه تواشیح خوانی به مناسبت نیمه شعبان توسط گروه تواشیح خوانی که از مشهد آمده بودند ، اجرا شد ، همچنین مردم مورد پذیرایی توسط ضیافتی که حسینیه اعظم خانقاه برگزار نموده بود ، قرار گرفتند.