رئیس پلیس راهور شهرستان میبد از افزایش 20 درصدی تصادفات جرحی همزمان با شروع سال تحصیلی در شهرستان میبد خبر داد.

بام میبد : سرهنگ دوم محمد حسین دهقانی در گفتگو با خبرنگار میبد خبر، با بیان اینکه کاهش آمار تصادفات در سال جاری در دستور کار پلیس راهور میبد قرار دارد، بیان داشت: در دوسال گذشته 26 نفر در حوادث ترافیکی شهرستان فوت شده که اکثر آنها قشر جوان جامعه بوده اند. از ابتدای امسال پلیس راهور هدف خود را کاهش حداکثری آمار تصادفات قرار داده است.

وی افزود: در 80 درصد تصادفات عامل انسانی دخیل است و 20 درصد مابقی مربوط به نواقص راه ها، معابر و خودروها می باشد. همه مردم باید در کاهش تصادفات تلاش کنند و رانندگان رانندگی ایمن را در دستور کار خود قرار دهند.

رئیس پلیس راهور شهرستان میبد با بیان این موضوع که همه دستگاه ها باید برای اصلاح معابر و نقاط حادثه خیز تلاش کنند، گفت: در این راستا پلیس راهور با همکاری شورای ترافیک و شهرداری اقدام به رفوژ برخی از خیابان های پر تردد کرده که خوشبختانه شاهد این هستیم تصادفات در معابر ذکر شده به حداقل رسیده است. خط کشی مجدد معابر بوِزه معابر روبروی مدارس که به علت بارندگی یا پایین بودن کیفیت رنگ اثر خود را ازدست داده در برنامه های پلیس راهور بوده که با همکاری شهرداری به زودی اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: با حذف و اصلاح نقاط حادثه خیز از ابتدای سال تا کنون 2 مورد تصادف منجر به فوت رخ داده که این میزان با کاهش 60 درصدی روبرو شده است.

دهقانی از تحویل یک دستگاه خودرو توسط شهرداری بصورت موقت برای گشت نامحسوس خبر داد و ابراز داشت: با هماهنگی صورت گرفته با دادستانی با ماموریت های این گشت نامحسوس برخورد خوبی با افراد مخل نظم و امنیت صورت گرفته که نمونه آن برخورد با افراد مخل نظم و امنیت اجتماعی در اطراف پارک بهاران و پدیده سگ گردانی بوده است.

رئیس پلیس راهور شهرستان میبد در خصوص تصادفات جرحی در میبد اذعان داشت: تا قبل از مهرماه شاهد کاهش آمار تصادفات جرحی بودیم ولی با آغاز سال تحصیلی جدید در مهرماه تصادفات جرحی به میزان 20 درصد به علت استفاده دانش آموزان از وسایط نقلیه افزایش یافته است، لذا از والدین تقاضا داریم به جای در اختیار قرار دادن موتورسیکلت به فرزندان کم سن و سال و بدون گواهینامه آنها را به استفاده از دوچرخه ترغیب کنند.

وی اظهار داشت: پلیس راهور در نظر دارد در نقطه سه راه سعیدی از داروخانه شبانه روزی تا تعاونی 4 اقدام به ایجاد یک لاین جدید کرده تا همانند سه راه کاشانی که عبور برای وسایل نقلیه ای که قصد حرکت مسقیم دارند آزاد است عرض معبر را به اندازه یک لاین اظافه تا مشکل ترافیکی این نقطه تا حد زیادی کاهش یابد البته این موضوع مستلزم جمع آوری تعاونی 4 برای جلوگیری از تردد اتوبوس های مسافر بری می باشد.

دهقانی در پایان با بیان اینکه یکی از موثر ترین بسترهای موجود در جامعه در راستای کاهش حوادث ترافیکی فرهنگ سازی و آموزش است، تصریح داشت: امیدواریم با رعایت جوانب احتیاط و قوانین از سوی رانندگان و عابرین پیاده شاهد کاهش وقوع تصادفات در استان باشیم.

میبد خبر