افزایش سازمان های مردم نهاد در میبد مورد توجه باشد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار میبد گفت : باید جوانان فعال ، مستعد و پویا و با انگیزه را به سمت سمن ها با هدف افزایش سازمان های مردم نهاد سوق داد.

یزد- ایرنا: لیرضا ابوالحسنی روز دوشنبه در نشست ساماندهی امور جوانان شهرستان میبد افزود: جوانان می توانند با نوشتن اساسنامه ای تشکیل سمن دهند و فعالیت های مثبتی در سطح شهر داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه ، مسئولین ادارات نیز باید سعی در به کارگیری مشاوران جوان داشته باشند ، گفت : وظیفه ذاتی شما نیز مشارکت و داشتن دغدغه در پرداختن به مسائل مرتبط با جوانان با دادن راهکار و پیشنهاد و نیز داشتن برنامه در این ارتباط است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار میبد تصریح کرد: اجرای برنامه در حوزه جوانان گذشته از آن که بار کیفی درخور و شایسته جوانان شهرستان ندارد ، از نظر کمیت نیز قابل توجه نیست.
ابوالحسنی درادامه اظهار داشت : اعتماد کردن به جوانان با توجه به تجربه های خوبی که در این زمینه به دست آمده و همچنین مهیا کردن زمینه برای ظهور و بروز استعداد جوانان نیز لازم است.
وی همچنین لزوم تشکیل سمن هایی با موضوع خاص آسیب های اجتماعی برای کاهش مشکلات در این زمینه و نیز راه اندازی خانه جوان در شهرستان را یادآور شد.
در این نشست نمایندگان ادارات مختلف به بیان نقطه نظرها و نیز اقدامات انجام شده در طول ماه گذشته در حوزه جوانان توسط ارگان و اداره مربوطه خود پرداختند.
برگزاری مسابقات ورزشی و اعزام برندگان برای شرکت در مسابقه در سطح استان ، مسابقه کتابخوانی ، کمک به مسابقات زیبایی اسب ، توانمند سازی و مهارت افزایی جوانان ، اشتغال جوانان با ثبت نام فارغ التحصیلان دانشگاه ها جهت آشنایی عملی با آنچه به صورت تئوری خوانده اند ، طرح های تشویقی بیمه در به کارگیری جوانان و ارائه تسهیلات اشتغال فراگیر و روستایی از برنامه های عنوان شده ادارات در این نشست بود.
همچنین تغییر رویکرد نگرش به جوانان ، استفاده از فکر جوانان ، هویت بخشی به جوانان ، ارائه برنامه و حل مشکلات توسط خود جوانان ، راه اندازی هنرستان ورزشی در میبد و… از راهکارها و پیشنهادات مطرح شده در نشست ساماندهی امور جوانان شهرستان میبد بود.