امام جمعه میبد، هدف گذاری در تبلیغ زکات را ضروری برشمرد و افزود: با برنامه و هدف گذاری باید به ترویج زکات در جامعه پرداخت.

بام میبد : آیت الله علی رضا اعرافی عصر شنبه در نشست زکات شهرستان با اشاره به اینکه هر کمکی برای رواج پرداخت زکات، خیر است افزود: امسال برای تبلیغ زکات فطره باید طرح جدیدی شروع شود ، همچنین برگزاری مسابقاتی در رابطه با زکات به ویژه در سطح مدارس برای آشنایی با پرداخت آن باید مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه به تهیه جزوه ای برای تبلیغ و تشویق به پرداخت زکات در جامعه و فرهنگ سازی آن از طریق مبلغان اشاره کرد.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام (ره) یزد نیز گفت : برابر مصوبه مجلس شورای اسلامی قانون زکات تصویب شده و طی آن ائمه جمعه هر شهرستان متولی جذب زکات واجب و مستحب و نیز به عنوان ریاست شورای زکات هر شهرفعالیت دارند.

غلامرضا مشعلچی اظهار داشت: 60 درصد هزینه کرد زکات مستحب برای محرومین و 40 درصد از آن بنا به نیت زکات دهند به پروژه های عمرانی اختصاص می یابد.

وی تصریح کرد: کمیته امداد آمادگی دارد تا با تبلیغات اسلامی در زمینه های مختلف اعم از جذب مبلغ و اعزام مبلغ و تهیه متون ، فیش های تبلیغی همکاری کند تا نقش تبلیغ و ترویج زکات پررنگ تر شود.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام (ره) یزد یاد آور شد : تمهیداتی اندیشیده شده تا خیرین ارائه کننده کمک خیری در شورای زکات طبق گواهی ارائه شده به انها از پرداخت مالیات معاف شوند.

وی همچنین اضافه کردند : افراد کشاورز می توانند درقالب شجره طیبه محصولی از درختان خود را برای چند سال وقف محرومین کنند.

مشعلچی همچنین به تعامل با موسسات خیریه اشاره کرد و افزود : اگر این موسسات با شورای شورای زکات همکاری کنند و آورده خودشان به شورای زکات بیاورند سهمی به اعتبارات آنها افزوده می شود.

منبع : www.irna.ir/yazd