کاروان دوچرخه سواری سی شب سی مسجد در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در هنگام افطار با پیمودن مسیری از پارک فلسطین تا مسجد جامع میبد مهمان این مسجد شد.

مسئول کاروان دوچرخه سواری سی شب سی مسجد میبد جمعه شب در خصوص این برنامه فرهنگی کاروان دوچرخه سواری گفت : از سال 91 تا به حال به مدت پنج سال است که با 15 نفر از جوانان برنامه سی شب سی مسجد آغاز شد که طی آن حرکت کاروان از پارک فلسطین شروع و مسیری تا یکی از مساجد و امامزاده های شهرستان طی می شود.

محمد جواد آقائیان  افزود: در حال حاضر با حدود 70 تا 80 نفر این برنامه اجرا می شود و در کنار آن در شهر بفروئیه نیز گروهی دیگر متشکل از تعدادی از جوانان این برنامه فرهنگی را در این بخش اجرا می کنند.

وی با اشاره به روند انتخاب مساجد و امامزاده ها در هر روز از ماه مبارک رمضان اظهار داشت : در هر پنجشنبه از ماه مبارک رمضان یکی از امامزاده های شهرستان به عنوان هدف حرکت کاروان انتخاب می شود ، جمعه ها نیز مسجد های جامع شهرستان انتخاب می شود که با توجه به زیاد بودن مسجدهای جامع شهرستان هر سال با برنامه ریزی چهار تا از مسجد های شهرستان انتخاب می شوند .

مسئول کاروان دوچرخه سواری سی شب سی مسجد میبد ادامه دارد : شب تولد حضرت امام حسن (ع) در ماه رمضان نیز درهر سال با توجه به برنامه ریزی انجام شده به یکی از مسجدهای متعلق و نامگذاری شده به نام حضرت امام حسن (ع) اختصاص می یابد و حرکت کاروان به سمت این مسجدها انجام می شود و در شب های دیگر نیز مساجد دیگر شهرستان هدف کاروان است و انتخاب آنها هم به گونه ای در طی این سال ها برنامه ریزی شده که  برنامه حرکت کاروان به سمت همه مسجد ها درهمه محلات شهرستان انجام شود.

انس گرفتن جوانان با نماز و مساجد هدف کاروان سی شب سی مسجد است

وی هدف از برگزاری این برنامه را انس گرفتن جوانان با نماز ، مساجد و امامزاده ها و نزدیک شدن به معنویات  و دور بودن بچه ها در دوساعت اجرای برنامه از فضای مجازی است عنوان کرد با این هدف که تمرینی برای آنها باشد که خود را زیاد به گوشی های موبایل سرگرم نکنند.

آقائیان به آشنایی بچه ها با فرهنگ های مختلف در محلات  و ایجاد روابط بین محله ای در بین آنها ، فرهنگ سازی دوچرخه سواری و تمرین دوچرخه سواری برای اینکه بچه ها خجالت نکشند از اینکه دوچرخه سوار شوند و انتخاب دوچرخه سواری به عنوان یک وسیله نقلیه کم خطر همراه با تحرک بدنی نیز اشاره کرد.

وی تصریح کرد : کارخانجات ، شرکت ها ، مراکز صنعتی ، تجاری ، فرهنگی و… می توانند با تهیه لباس برای بچه ها به گونه ای به تبلیغ کار خود بپردازند.