معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار میبد گفت: درهفته پایانی آبان ماه امسال میبد شهرجهانی زیلو با توجه به ظرفیت هایی که دارد ، میزبان بیست و هشتمین جشنواره تئاتر استانی می‌شود.

علیرضا ابوالحسنی در نشست هماهنگی برگزاری جشنواره تئاتر استانی افزود: همانطور که مدتی قبل شهرمیبد میزبان مراسم افتتاحیه جشنواره پیرغلامان به صورتی مطلوب بود در اجرای این جشنواره نیز می‌تواند با همکاری و تعامل برگزارکننده خوبی باشد.

رییس انجمن هنرهای نمایشی یزد نیزگفت: با اعتمادی که به میبد شد با خیال راحت برگزاری بیست و هشتمین جشنواره تئاتراستانی به این شهرستان سپرده شد.

احمد ندافی با اشاره به راه اندازی دبیرخانه جشنواره افزود: با صلاحدیدی که صورت گرفته رونمایی از پوستر جشنواره با حضور خبرنگاران و خبرگزاری ها در مرکز استان انجام می‌شود.

وی در حاشیه این نشست نیز به ایرنا گفت: تا به حال 30 کار صحنه ای و حدود هشت تا 10 کار خیابانی به دبیرخانه جشنواره که در دو بخش خیابانی و صحنه ای از 23 تا 27 آبان امسال اجرا می‌شود ارجاع داده شده‌است.

رییس انجمن هنرهای نمایشی یزد درادامه اظهارداشت : کیفیت آثار مهم است نه کمیت آنها ، آثار پس از بازبینی تا نیمه دوم مهرماه انتخاب و اعلام می‌شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد هم طی سخنانی با اشاره به تجهیزسالن اصلی و سالن پلاتو و نیز200 میلیون تومان اعتبار مصوب شده در وزارتخانه برای اینکه به سالن پلاتو اختصاص یابد گفت: میبد به عنوان تنها شهردراستان که مجموعه تئاترشهر دارد  درحال آماده شدن برای میزبانی بیست و هشتمین جشنواره استانی تئاتراست و در یک سال اخیرهر 40 روز یک تئاتر بر روی صحنه داشته است.

هادی زارع افزود: به توجه به تاکید امام جمعه میبد بر استفاده از زبان هنر به خصوص هنر نمایش درمقابل آسیب‌های اجتماعی ، ارتقای این هنردرشهرستان برای ایجاد نشاط اجتماعی مورد هدف قرار گرفت وپیشنهاد برگزاری جشنواره داده شد ، همچنین پیگیری‌هایی برای توسعه فیزیکی مجموعه تئاتربرای استفاده از ظرفیت هنر نمایش شهرستان شد.

وی میزبانی جشنواره را فرصت خوبی برای معرفی میبد وپتانسیل‌های آن با کمترین هزینه با پخش‌های زنده ای که از برنامه ها از شبکه تلویزیونی  و نیز با حضور خبرنگاران خواهد‌شد ،  برشمرد که می توان بهترین بهره برداری را از آن کرد.

دراین نشست همچنین یه اسکان و پذیرایی میهمانان جشنواره ، سرویس دهی و حمل و نقل ، نصب تابلوهای راهنمایی کننده به محل برگزاری جشنواره ، تبلیغات محیطی واطلاع رسانی ، نحوه برگزاری مطلوب جشنواره به گونه ای که تبعات منفی نداشته باشد ، پرداختن به تعزیه به عنوان جزیی از آیین شهرستان ، بازبینی تئاترهای خیابانی در جشنواره و سپس اجرا درخیابان‌ها و مکان هایی از شهر که تعیین می شود و…اشاره شد که باید مورد توجه قرارگیرد.

شهرستان میبد 5 گروه نمایش فعال ثبت شده دارد.